Zwycięzca XI Cracovia Maraton podwójnym złotym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie!

Zwycięzca tegorocznej edycji Cracovia Maraton osób niepełnosprawnych w kategorii handbike Rafał Wilk zdobył dwa złote medale Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie! Były żużlowiec Stali Rzeszów był najszybszy na rowerze z ręcznym napędem (handbike, kategoria H3) na trasie 16 km w jeździe indywidualnej na czas oraz w wyścigu na 64 km ze startu wspólnego.

Drugi zawodnik XI Cracovia Maraton w kategorii handbike - Arkadiusz Skrzypiński był odpowiednio ósmy w jeździe na czas na dystansie 16 km oraz piąty w wyśigu na 64 km. Co ciekawe, w 2010 roku, w X, jubileuszowym Cracovia Maraton to Skrzypiński triumfował przed Wilkiem.

Wilk, który stracił władanie w nogach po wypadku na torze żużlowym w 2006 roku, w konkurencji handbike ma na koncie mistrzostwo Polski, cztery zwycięstwa w Pucharze Świata i pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2012. W ubiegłym roku wystartował w maratonie w Nowym Jorku, gdzie musiał uznać wyższość jedynie byłego kierowcy Formuły 1 Alessandro Zanardiego, który wyprzedził go raptem o dwie sekundy.


Rafał Wilk udziela wywiadu tuż po zwycięstwie w XI Cracovia Maraton