#ZWYCIĘŻAJ W KRAKOWIE! KRAKOWSKIE MINI MISTRZOSTWA EUROPY W PIŁCE SIATKOWEJ

Kraków Miasto-Gospodarz Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn EUROVOLLEY POLAND 2017 oraz Polski Związek Piłki Siatkowej serdecznie zapraszają do udziału w Mini Mistrzostwach Europy w Piłce Siatkowej.

Nasza propozycja skierowana jest do wszystkich mieszkańców Krakowa, ponieważ rywalizacja odbędzie się w różnych kategoriach wiekowych oraz w podziale na płci.  Podczas rozgrywek wyłonione zostaną najlepsze zespoły wśród  krakowskich szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz drużyn amatorskich. Nazwa turnieju nawiązuje do hasła promującego Kraków Miasto-Gospodarza EUROVOLLEY POLAND 2017 – #ZwyciężajwKrakowie! #VictoryinKrakow!

#ZwyciężajwKrakowie! Krakowskie Mini Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej zostaną rozegrane w trzech fazach. Najpierw, spośród zgłoszonych drużyn, w każdej kategorii w drodze eliminacji wyłonionych zostanie 16 drużyn, które wezmą udział w turnieju głównym! Na tym etapie każdemu zespołowi, umownie zostanie przyporządkowana nazwa kraju występującego w turnieju finałowym zawodowych mistrzostw, które odbędzie się w Polsce na przełomie sierpnia i września. Następnie, drużyny będą walczyły ze sobą w grupach o awans do finału imprezy.

Dla najlepszych drużyn ufundowane zostaną nagrody w postaci gadżetów i pamiątek związanych z EUROVOLLEY POLAND 2017 oraz biletów na mecze rozgrywane w TAURON Arenie Kraków. Dla zwycięskich drużyn w kategoriach szkolnych przewidziano również dodatkową niespodziankę.

Zgłoszenia do #ZwyciężajwKrakowie! krakowskich Mini Mistrzostw Europy przyjmowane są poprzez formularz, który można znaleźć pod adresem: www.eurovolley2017.com/turniejzwyciezajwkrakowie.

Zapisy potrwają do 21 maja. Na podstawie liczby zgłoszeń zostanie określony dokładny system rozgrywania eliminacji oraz poszczególnych meczów.

Rozgrywki będą przeprowadzone w Krakowie, w halach Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków przy ul. Reymonta 22. Rozpoczęcie gier eliminacyjnych wstępnie planowane jest na 25-26 maja.

Turniej główny rozpocznie się 1 czerwca. W tym dniu przewidziana została również uroczystość prezentacji oficjalnej maskotki mistrzostw.

Finał krakowskich Mini Mistrzostw Europy odbędzie się 10 czerwca.

Organizatorzy: Gmina Miejska Kraków i Polski Związek Piłki Siatkowej serdecznie zapraszają do udziału i zgłoszeń pod adresem: www.eurovolley2017.com/turniejzwyciezajwkrakowie.