Zwycięski początek sezonu Urszuli Radwańskiej

Od zwycięstwa nad reprezentantką Austrii Tamirą Paszek 2-6, 6-0, 6-2 rozpoczęła w niedzielę, 30 grudnia nowy sezon 22-letnia krakowska tenisistka Urszula Radwańska. Pojedynek I rundy turnieju WTA Premier w australijskim Brisbane (pula nagród - 1 mln dolarów) 31. w światowym rankingu Polki z zajmującą 30. miejsce rywalką trwał godzinę i 55 minut.

W drugim i trzecim secie młodsza z sióstr Radwańskich zaprezentowała kombinacyjną, bardzo skuteczną grę. Była to pierwsza konfrontacja obu tenisistek na zawodowych kortach. W następnym meczu Urszula Radwańska spotka się z triumfatorką spotkania turniejowej „ósemki" Karoliny Woźniackiej (Dania) z kwalifikantką Ksenią Pierwak (Kazachstan).

Turniej w Brisbane jest bardzo mocno obsadzony, występują w nim trzy najlepsze w klasyfikacji WTA: Białorusinka Wiktoria Azarenka, Rosjanka Maria Szarapowa i Amerykanka Serena Williams.

Czwarta w światowym rankingu krakowianka Agnieszka Radwańska wybrała zmagania w nowozelandzkim Auckland (pula nagród: 235 tys. dolarów), gdzie została rozstawiona z nr. 1.