Żużlowcy Polski i Rosji na torze Wandy

Już jutro, w sobotę, 2 lipca o godz. 17.00 na stadionie przy ul. Odmogile 1b w Nowej Hucie rozegrany zostanie mecz żużlowych reprezentacji Polski i Rosji. Będzie to pierwsze w historii spotkanie kadry narodowej w Krakowie.

Ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami został rozegrany 1 maja 2013 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Wówczas zwycięstwo odniosła Reprezentacja Polski (51:42). Najskuteczniejsi w swoich ekipach byli Jarosław Hampel (wywalczył komplet 15 punktów) i Grigorij Łaguta (18+1 „oczek” w sześciu startach).

Tabela biegowa i punktacja

Mecz składać się będzie z 15 wyścigów. W obydwu drużynach wystartuje sześciu zawodników (nie ma rezerwowego), z których każdy pojedzie w pięciu wyścigach. Biegi 1-12 ułożone są według tabeli biegowej. Wyścigi 13-15 to tzw. biegi nominowane, do których żużlowcy zostają zakwalifikowani w zależności od zdobyczy punktowej (od najniższej do najwyższej). Trener ma możliwość skorzystania z rezerwy taktycznej – zastąpienia słabiej spisującego się żużlowca innym, lepiej punktującym. Każdy zawodnik może jeden raz w meczu zastąpić kolegę z drużyny w ramach rezerwy taktycznej. By móc zastosować ww. zmianę, drużyna musi przegrywać różnicą minimum 6 punktów.

Skład reprezentacji Rosji:

1. Artem Łaguta
2. Grigorij Łaguta
3. Wiktor Kułakow
4. Andriej Kudriaszow
5. Emil Sajfutdinow
6. Renat Gafurow

Skład reprezentacji Polski:

9. Grzegorz Zengota
10. Piotr Pawlicki
11. Krzysztof Kasprzak
12. Przemysław Pawlicki
13. Piotr Protasiewicz
14. Janusz Kołodziej

Ceny biletów:

  • Bilet ulgowy - 25,00 PLN*
  • Bilet normalny - 35,00 PLN

*Przysługuje młodzieży do 18. roku życia, uczniom i studentom do 25. roku życia, emerytom i rencistom. Dzieci do 7. roku życia – wstęp wolny za okazaniem legitymacji szkolnej.