Zobacz trofeum, weź udział w konkursach

20 czerwca, w piątek, w godz.14.00-20.00 przed halą Kraków Arena zorganizowane zostanie Trophy Tour, podczas którego będzie można obejrzeć puchar przeznaczony dla zwycięzców tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, wziąć udział w konkursach oraz spotkać się z reprezentantami Polski.

W dniu meczu Ligi Światowej Polska – Brazylia (początek o godz. 19.30), przed halą Kraków Arena przy ul. Lema, w multimedialnym namiocie sferycznym eksponowane będzie trofeum Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, które odbędą się w Polsce w dniach 30 sierpnia-21 września 2014 roku, a Kraków będzie jednym z miast-gospodarzy imprezy.

 

Specjalnie wykonany na te mistrzostwa puchar składa się z dwunastu części – symbolizujących meczową dwunastkę zawodników – łączących się u góry w taki sposób, że w środku powstaje kształt piłki, jak również kuli ziemskiej.

 

Obok namiotu stanie scena, z której prowadzone będą konkursy z nagrodami i oprawą muzyczną. Konkursy tematycznie związane będą z FIVB Mistrzostwami Świata 2014, historią mistrzostw, historią siatkówki, kulturą krajów-uczestników FIVB Mistrzostw 2014, a także z miastem-organizatorem tych mistrzostw. Będzie można wygrać między innymi bilety na mecze mistrzowskie, które rozegrane zostaną w Krakowie.

 

Na godz. 17.45 zaplanowane jest natomiast spotkanie kibiców z aktualnymi reprezentantami Polski oraz z mistrzami świata i złotymi medalistami olimpijskimi ze słynnej ekipy Huberta Jerzego Wagnera.