Złap wiatr w żagle nad Bagrami!

Uczniowski Klub Żeglarski HORN serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na dwunastą edycję Regat o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. W dniach 17-18 września na Zalewie Bagry Wielkie w Krakowie odbędą się zawody żeglarskie zorganizowane dla dzieci i młodzieży z kraju i zagranicy. Dodatkową zachętą dla wszystkich miłośników żeglarstwa będzie rodzinny Festyn Brzegowy.

Najbliższy weekend w Krakowie upłynie pod znakiem żeglarstwa. Pierwszy wyścig wystartuje w sobotę 17 września o godzinie 11.30. Przed startem nastąpi otwarcie Festynu Brzegowego, trwającego do niedzieli, w ramach którego organizatorzy zaplanowali pakiet atrakcyjnych gier i zabaw dla widzów i uczestników zmagań żeglarskich.
Dwunasta edycja Regat, objętych honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa będzie rozegrana w klasach: Laser 4,7, Europa, Ok-Dinghy, Cadet, Optimist A, B i UKS.
Wszyscy zainteresowani udziałem w rywalizacji proszeni są o przesyłanie wstępnych zgłoszeń drogą mailową lub faksem. Ostatecznie zgłoszenia będą przyjmowane w piątek (w godzinach między 17-20) oraz w sobotę (do godziny 10.) w Biurze Regat zlokalizowanego na terenie przystani UKŻ HORN nad Zalewem Bagry Wielkie.
W niedzielę o godzinie 15.00 nastąpi oficjalna ceremonia zakończenia XII Regat - ogłoszone zostaną wyniki a uczestnikom otrzymają puchary i dyplomy.
UKŻ HORN zapewnia, że Regaty są jedną z najliczniej obsadzanych tego typu imprez w Krakowie. Organizatorzy przywiązują dużą wagę nie tylko do profesjonalizmu samych zawodów, ale również do atrakcyjnego programu kulturalno-rozrywkowego.

Program XII Regat o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa w załączniku.