Zegar na Rondzie Matecznego odlicza czas do EURO 2016

W czwartek, 18 czerwca na Rondzie Matecznego w Krakowie został uruchomiony elektroniczny zegar odliczający czas do przyszłorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn. Z tej okazji odbyła się krótka uroczystość z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztofa Kowala i Wiceprezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce ds. EURO 2016 Marcina Herry.

- Spotykamy się na Rondzie Matecznego nieprzypadkowo. To jest miejsce, gdzie przecinają się wszystkie szlaki – z północy na południe i ze wschodu na zachód. Tu kumuluje się ruch naszego miasta 15 stycznia 2016 roku rozpocznie się w Krakowie wspaniałe święto piłki ręcznej – powiedział Prezydent Jacek Majchrowski w obecności dużej liczby dziennikarzy oraz adeptów szczypiorniaka ze Szkoły Podstawowej nr 162.

W swoim wystąpieniu Prezydent Majchrowski podkreślił, że wszystkie najważniejsze wydarzenia związane z EHF EURO 2016, w tym mecze Polaków oraz półfinały i finał  odbędą się w TAURON Arenie Kraków, ale przypomniał także o innych Miastach-Gospodarzach tego turnieju: Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku.

- W piątek, 19 czerwca, podczas ceremonii losowania w Centrum Kongresowym ICE Kraków dowiemy się kto z kim będzie grał w pierwszej fazie mistrzostw, nad przygotowaniami czuwają Prezes Marcin Herra i Dyrektor Krzysztof Kowal, którzy obok stoją. Zegar będzie im przypominał, ile zostało jeszcze czasu do rozpoczęcia turnieju, ale z tego, co wiem to praktycznie jesteśmy już gotowi do EURO – dodał Prezydent Jacek Majchrowski.

- To dla nas wielka chwila. Od dziś przez kilka najbliższych dni Kraków będzie stolicą europejskiej piłki ręcznej. W piątek o godz. 14.30 - losowanie grup finałowych EURO 2016 a już w sobotę finał „Szczypiorniaka na Orlikach” przed meczem Polska – Dania. Wydaje mi się, że pobijemy rekord frekwencji, bo bilety sprzedają się bardzo dobrze – stwierdził Prezes Marcin Herra.

Z chwilą uruchomienia, zegar na Rondzie Matecznego wskazywał, że do Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn zostało 211 dni, 6 godzin, 52 minuty i 39 sekund.

Fot. MCH/ZIS