Ze Szwajcarią o pozostanie w Grupie Światowej Pucharu Federacji

Z reprezentacją Szwajcarii, przed własną publicznością, zagrają polskie tenisistki o pozostanie w elitarnej Grupie Światowej Fed Cup by BNP Baribas. Losowanie par odbyło się we wtorek w Londynie w siedzibie ITF.

Polki zostały rozstawione z nr. 3. Trafiły na rywalki, które są do pokonania. W dodatkowym losowaniu, szczęście znów uśmiechnęło się do naszych zawodniczek i będą gospodyniami spotkania zaplanowanego na 18 i 19 kwietnia.

 

Te terminy są już zarezerwowane w Tauron Arenie Kraków na inne wydarzenia kulturalne i sportowe, dlatego mecz zostanie rozegrany w innym polskim mieście.

 

Zestaw pozostałych par playoffs o utrzymanie w Grupie Światowej Pucharu Federacji (Fed Cup by BNP Paribas): Włochy (nr 1) – USA,  Holandia – Australia (2),  Kanada (4.) – Rumunia.


Przypomnijmy, że w tych samych dniach w półfinałach Grupy Światowej Fed Cup by BNP Paribas spotkają się: broniące trofeum Czeszki z Francuzkami i Niemki z Rosjankami.


Pucharowy weekend znalazł się w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Tenisowej (WTA) między turniejami WTA, w których zamierza wystąpić Agnieszka Radwańska – w Katowicach i Stuttgarcie.

 

Fot. MCH/ZIS