Zdenek Stybar zwycięzcą w Cieszynie, na czele wyścigu wciąż Moreno Moser o sekundę przed Michałem Kwiatkowskim

Trzeci etap 69. Tour de Pologne, z Kędzierzyna-Koźla do Cieszyna (201,7 km), którego zwycięzcą został Czech Zdenek Stybar (Omega Pharma-Quick Step), nie przyniósł zmian w klasyfikacji generalnej. Liderem jest nadal Włoch Moreno Moser (Liquigas-Cannondale), wyprzedzając o 1 sekundę Polaka Michała Kwiatkowskiego (Omega Pharma-Quick Step).

Kwiatkowski zajął w czwartek, 12 lipca w Cieszynie 4. miejsce. Siódmy był Marek Rutkiewicz (Reprezentacja Polski), bardzo aktywny na trasie. Przy wjeździe na finałową rundę, Rutkiewicz oraz Fin Jussi Veikkanen (FDJ-Bigmat) i Włoch Matteo Trentin (Omega Pharma-Quick Step) mieli 15 sekund przewagi nad kontratakującą grupą 5 kolarzy, potem Rutkiewicz uciekał razem z Kolumbijczykiem Sergio Henao Montoyą (Sky Procycling), ale na 100 m przed metą zostali wchłonięci przez peleton.

W piątek 13 lipca uczestnicy 69. TdP ścigają się na IV etapie (127,8 km) z Będzina Będzina do Katowic, w sobotę w Małopolsce rozpocznie się decydująca faza wyścigu - z 17 górskimi premiami, a finał - w poniedziałek 16 lipca w Krakowie.