Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej obradował w ośrodku KOLNA

Przez dwa dni - 8 i 9 kwietnia ? odbywało się w Krakowie, wyjazdowe posiedzenie zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W poniedziałek Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski przyjął prezesa PZPS Mirosława Przedpełskiego, wiceprezesa Artura Popko i sekretarza generalnego Andrzeja Lemka.

Spotkanie Prezydenta Miasta Krakowa z kierownictwem PZPS było poświęcone omówieniu spraw związanych z przyszłorocznymi mistrzostwami świata w siatkówce mężczyzn. Jednym z gospodarzy tej imprezy będzie nasze miasto.

W tym samym dniu, 8 kwietnia, szefowie związku powitali na lotnisku w podkrakowskich Balicach powracające z turnieju finałowego w Czarnogórze mistrzynie Europy kadetek: Justynę Antosiewiucz, Klaudię Bałdygę, Magdalenę Damaske, Klaudię Grzelak, Aleksandrę Kazałę,  Kornelię Moskwę, Polę Nowakowską, Karolinę Piślę, Malwinę Smarzek, Małgorzatę Smieszek, Karolinę Szczygieł, Aleksandrę Wańczyk i ich trenera Grzegorza Kosatkę. Dwie zawodniczki złotej drużyny: Szczygieł i Wańczyk to przedstawicielki Małopolski z klubu Sandecja:

Krakowskie obrady zarządu PZPS toczyły się w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA. Działacze mieli okazję zapoznać się z wyposażeniem tego obiektu. Jak powiedział sekretarz generalny Andrzej Lemek, wkrótce złożą tu wizyty selekcjoner naszych siatkarzy Andrea Anastasi i rekomendowany na trenera kadry siatkarek Piotr Makowski.


Fot. MCH/ZIS