Zapraszamy na Turniej Żużlowy o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa

Już w najbliższą niedzielę, 11 października o godz. 14:30 na stadionie żużlowym Wandy przy ul. Odmogile 1b odbędzie się Międzynarodowy Turniej Żużlowy o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Kibice „czarnego sportu” obejrzą rywalizację czołowych zawodników PGE Ekstraligi, Nice Polskiej Ligi Żużlowej i reprezentantów Speedway Wandy Instal Kraków.

Rywalizacja o trofeum i nagrody zostanie rozegrana w systemie znanym z cyklu SEC (Speedway European Championships – przyp. MCH) – dwóch najlepszych zawodników fazy zasadniczej awansuje do biegu finałowego, natomiast żużlowcy z miejsc 3-6 zmierzą się w biegu barażowym o pozostałe dwa miejsca w decydującej potyczce.

Historia Międzynarodowego Turnieju Żużlowego o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa sięga 2009 roku, kiedy to z okazji obchodów 60-lecia Nowej Huty zawody odbyły się na zmodernizowanym przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie torze żużlowym stadionu Wandy. Wśród zawodników krakowianie mogli zobaczyć takie gwiazdy jak Tomasz Gollob czy Rosjanin Emil Sajfutdinow, który okazał się zwycięzcą. W drugiej edycji, w 2010 roku, wystąpili natomiast Australijczyk Jason Crump i Janusz Kołodziej. Popisy tego ostatniego kibice obejrzeli również podczas trzeciej edycji turnieju, w 2011 roku, gdy z powodzeniem bronił wywalczonego rok wcześniej trofeum. W pokonanym polu zostawił m.in. Amerykanina Grega Hancocka.

Niedzielny turniej będzie czwartą edycją żużlowego święta w Krakowie. Organizatorami imprezy są: Miasto Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Speedway Wanda Kraków.

Pierwszy bieg: godz. 14:30

Otwarcie kas: godz. 11:00 

Bilety:

Normalny – 25 zł

Ulgowy18 zł

Dzieci do lat 7 – wstęp wolny

Lista startowa:

1. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz)

2. Damian Baliński (ŻKS ROW Rybnik)

3. Patryk Dudek (SPAR Falubaz Zielona Góra)

4. Tobiasz Musielak (Fogo Unia Leszno)

5. Piotr Świderski (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów)

6. Marcin Jędrzejewski (Polonia Bydgoszcz)

7. Ernest Koza (Unia Tarnów)

8. Daniel Kaczmarek (Speedway Wanda Instal Kraków)

9. Craig Cook (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów)

10. Jakub Jamróg (Orzeł Łódź)

11. Kenneth Hansen (Speedway Wanda Instal Kraków)

12. Krystian Pieszczek (SPAR Falubaz Zielona Góra)

13. Sebastian Ułamek (ŻKS ROW Rybnik)

14. Artiom Łaguta (MRGARDEN GKM Grudziądz)

15. Andriej Karpow (Speedway Wanda Instal Kraków)

16. Scott Nichols (MDM Komputery ŻKS Ostrovia)

R1. Andrzej Lebiediew (Lokomotiv Daugavpils)

 

Fot. Wiesław Majka/UMK, MCH/ZIS