Zapraszamy na treningi i zawody przygotowujące do Królewskiej Triady Biegowej 2016

Trenerzy, którzy przygotowywali biegaczy do startu w 15. PZU Cracovia Maraton, zapraszają na imprezy pomocne w zbudowaniu formy na pozostałe dwa biegi wchodzące w skład Królewskiej Triady Biegowej – 10. PZU Bieg Trzech Kopców i 3. PZU Cracovia Półmaraton Królewski.

Jubileuszowy, 15.  PZU Cracovia Maraton za nami. To był dobry bieg. Sądzimy, że podjęliście już decyzję by uczestniczyć w kolejnych kultowych imprezach organizowanych na terenie Krakowa – 10. PZU Biegu Trzech Kopców i 3. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim. Najtrudniejszy etap – czyli maraton – macie za sobą.

By ukończyć Królewską Triadę Biegową – czyli wszystkie trzy ww. krakowskie imprezy w ciągu roku – macie już z górki. Warto nie roztrwonić kapitału, który zgromadziliście w czasie przygotowań i w czasie samego startu w biegu maratońskim. Warto trenować i podtrzymywać formę, tak by jesienią o wiele łatwiej można było uczestniczyć w kolejnych etapach Triady.

Jako że mamy już okres prawie wakacyjny i pogada raczej nie zachęca do długotrwałych wysiłków, przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego proponujemy Wam (zgodnie ze sztuką trenerską) wzięcie udziału w krótkich biegach i treningach. Praca nad szybkością i dynamiką to w tym okresie znakomity przerywnik i etap przygotowań do jesiennych startów.

W sobotę, 11 czerwca na stadionie AWF Kraków organizujemy test Coopera – sprawdzian i trening pozwalający szkoleniowcom  oraz Wam samym ocenić aktualny poziom Waszej wydolności. Starty co 20 minut,  w godz. 9.00-15.00. Zapisy na stronie www.masterskrakow.pl.

W następny weekend proponujemy typowy zestaw biegacza: w sobotę, 18 czerwca „rozruch” na Biegu Śniadaniowym. Starujemy na czczo spod TAURON Areny Kraków o godz.  9.00. Potem dietetyczne śniadanie i rozmowy o bieganiu.

A w niedzielę, 19 czerwca kolejny sprawdzian: bieg na 5 km w ramach „Odlotowej Piątki”. Krótki, treściwy bieg we wspaniałej atmosferze parku i Muzeum Lotnictwa Polskiego!

Dzięki sponsorom i partnerom, udział we wszystkich tych imprezach jest całkowicie bezpłatny! Zapisy prowadzone są na stronach AZS AWF Kraków Masters. Zapraszamy wszystkich biegaczy, a szczególnie tych początkujących. Cooper, Bieg Śniadaniowy i „Odlotowa Piątka” – to propozycje dla wszystkich.

Będziemy trenować też w wakacje – szukajcie naszych propozycji na stronach imprez wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej oraz AZS AWF Kraków Masters.