Zapraszamy na kąpieliska w Krakowie

Wszystkich, którzy szukają ochłody w upalne, wakacyjne dni i są zwolennikami wodnych kąpieli zapraszamy w godzinach 10-18 na baseny otwarte przy ul. Bulwarowej 1 i Mackiewicza 14. Pierwszy z nich znajduje się na terenie prowadzonego przez Klub Sportowy Wanda Ośrodka Sportu i Rekreacji tuż obok Zalewu Nowohuckiego i może z powodzeniem służyć nawet w mniej słoneczne dni, gdyż ma podgrzewaną wodę. Drugim kąpieliskiem zawiaduje Klub Sportowy Clepardia i mieści się ono na Prądniku Białym, w sąsiedztwie Parku im. Tadeusza Kościuszki.

Ceny biletów:

basen Clepardii (ul. Mackiewicza 14):
normalne - 12 zł, po godz. 15 - 8 zł;
ulgowe - 8 zł, po godz. 15 - 5 zł;
dzieci do lat 7 - 4 zł, po godz. 15 - 2 zł;

basen Wandy (ul. Bulwarowa 1):
normalne - 12 zł, po godz. 15 - 8 zł;
ulgowe - 8 zł, po godz. 15 - 5 zł;
dzieci do lat 7 - 4 zł, po godz. 15 - 2 zł;
dzieci do lat 4 - wstęp bezpłatny;
bilety rodzinne:
2 osoby dorosłe plus 1 dziecko - 25 zł;
2 osoby dorosłe plus 2 dzieci - 28 zł.

 

Od soboty, 17 lipca czynne jest kąpielisko, które mieści się w rejonie zbiornika wodnego Bagry, przy ul. Koziej. Amatorów pływania i plażowania zapraszamy w godz. 10-18. Wstęp jest bezpłatny, a nad bezpiecznym korzystaniem z kąpieli wodnych i słonecznych czuwają ratownicy. Ponadto bezpłatnie można skorzystać z przebieralni, pryszniców i toalet. Przygotowano również wypożyczalnię sprzętu wodnego.
Po ulewach i powodzi, które dotknęły Kraków, stan lustra wody w zbiorniku Bagry podniósł się o ponad metr. Plaża została zatopiona. Dotychczas trwały prace, aby jak najszybciej doprowadzić kąpielisko do użytku, nawieziono blisko 200 ton piasku.

 

 

Obiekt Ośrodka Sportu i Rekreacji prowadzonego przez KS Wanda, ul. Bulwarowa 1