Zapraszamy na finał Summeriady!

Już w najbliższa niedzielę, 12 sierpnia obok centrum handlowego Bonarka odbędzie się finał Summeriady ? zawody w trójboju rodzinnym oraz indywidualne. Rywalizować będzie można w trzech dyscyplinach: biegu na 2000 metrów, wyścigu rowerowym na 2000 metrów oraz wyścigu na rolkach, wrotkach, hulajnodze lub deskorolce. Dwie pierwsze dyscypliny skierowane są do dorosłych, ostatnia ? do dzieci i młodzieży w wieku 5-17 lat, a klasyfikacja prowadzona będzie w różnych kategoriach wiekowych dla chłopców i dziewczynek. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie jest współorganizatorem tej imprezy.

Do trójboju zgłaszać się mogą trzyosobowe drużyny (mężczyzna, kobieta oraz dziecko w wieku 5-17 lat) lub zawodnicy indywidualni do dowolnej konkurencji. Procedura rejestracji jest prosta i szybka - wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy (dostępny na www.bonarkacitycenter.pl oraz w Punkcie Informacyjnym centrum), złożyć go albo w Punkcie Informacyjnym do 11 sierpnia albo tuż przed zawodami 12 sierpnia do godz. 10.30 w Biurze Zawodów (plac przed wejściem głównym do Bonarki od strony biurowców) i odebrać numer oraz pakiet startowy, a następnie - stanąć na linii startu. Jeśli zgłaszana była drużyna, to każdy z jej członków weźmie udział w jednej, wybranej konkurencji. Jeśli na występ zdecydowała się jedna osoba, to startuje bądź w biegu lub w wyścigu rowerowym (osoba dorosła), bądź w wyścigu wrotek, rolek, deskorolki lub hulajnogi (dzieci i młodzież w wieku 5-17 lat).

Zawodom sportowym będzie towarzyszył piknik rodzinny, na którym przedstawione zostaną zasady bezpieczeństwa drogowego, a najmłodszym zasady bezpiecznej jazdy na rowerze. Przewidziano również dodatkowe atrakcje: pokaz rowerowych ewolucji w wykonaniu jednej z najlepszych trialowych drużyn świata KS AQUILA WADOWICE (z udziałem medalistów Mistrzostw Świata i Europy) oraz pokaz rolkowych akrobacji w wykonaniu sportowców z Krakowskiego Klubu Sportów Wrotkarskich.