Zapraszamy do wzięcia udziału w 8. Biegu Trzech Kopców – 5 października!

Ruszyły zapisy do VIII edycji Biegu Trzech Kopców, jedynego w Polsce biegu górskiego, którego trasa prowadzi przez centrum dużego miasta! Impreza odbędzie się 5 października, tradycyjnie w pierwszą niedzielę tego miesiąca.

Początek Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim przewidziany jest na godz. godz. 10.30. Ze względu na duże zainteresowanie biegiem, a ograniczoną pojemność trasy, ustalony został limit uczestników – na 2 500 osób. Będą oni startowali z czterech stref czasowych. Szczegóły można znaleźć w regulaminie imprezy.

 

Zawodnicy pokonają około 13-kilometrowy dystans pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Prawie 1/4 biegu wiedzie ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, której trasa w przeważającej części tylko się wznosi. Dystans należy pokonać w regulaminowym limicie czasu, to jest do godz. 13.00.

 

W biegu mogą startować zawodnicy zrzeszeni i niezrzeszeni, którzy do dnia 05.10.2014 roku ukończą 17. rok życia (urodzeni w roku 1997 i starsi). Klasyfikacja prowadzona jest w kategorii open kobiet i mężczyzn oraz w siedmiu kategoriach wiekowych.

 

Zgłoszenia internetowe do VIII Biegu trzech Kopców przyjmowane są TUTAJ.

 

Fot. Michał Klag