Zapisy na 9. PZU Bieg Trzech Kopców zakończone!

Rekordowa liczba biegaczy zapisała się w tym roku na Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim – 9. PZU Bieg Trzech Kopców. W momencie nadania 2 500. numeru startowego, na liście zarejestrowanych było ponad 2800 osób!  Limit startujących,  ustalony przez Organizatora,  spowodowany jest względami bezpieczeństwa. 

Pokonując 13-kilometrową trasę 9. PZU Biegu Trzech Kopców,  zawodnicy przebiegną pomiędzy trzema krakowskimi kopcami -  Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Z uwagi na zróżnicowanie terenu,  wynoszące 160 m, bieg został zaliczony do kategorii „anglosaski”, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej, w której trasa w przeważającej części prowadzi pod górę.  

 

Całość trasy 9. PZU Biegu Trzech Kopców należy pokonać w czasie  nie przekraczającym  2,5 godziny tj. do godz. 13:00.

 

Na starcie (Wzgórze Lasoty pod Kopcem Krakusa) biegacze  będą się ustawiać w wydzielonych strefach czasowych, które wpisali w formularzu zgłoszeniowym.

 

Po odbiór pakietów startowych należy się zgłosić do Biura Zawodów (Szkoła Podstawowa nr 29 przy ul. Dembowskiego 12 w Krakowie) w sobotę, 3 października w godz. 9:00-20:00 i w niedzielę, 4 października w godz.  7:30-9:30.

 

Wszystkie osoby, które uiściły opłatę startową 9. PZU Biegu Trzech Kopców, a nie mają przydzielonego numeru startowego, proszone są o kontakt z Organizatorem (zapisy@zis.krakow.pl).