Żagle na Bagrach: piękne zakończenie lata!

Przy wyjątkowo sprzyjającej pogodzie odbyła się XII edycja Regat o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. W miniony weekend na Zalewie Bagry Wielkie dla dzieci i młodzieży zorganizowano zawody żeglarskie, które przyciągnęły do Krakowa tłumy zawodników zarówno z całej Polski jak i z zagranicy. Słoneczna pogoda i atrakcyjny Festyn Brzegowy zachęciły do udziału w tym wydarzeniu rodziny z dziećmi, którzy wspólnie dopingowały żeglujących uczestników.

Uczniowski Klub Żeglarski HORN Kraków będący gospodarzem imprezy został mile zaskoczony frekwencją zawodników. Wystartowało 9 klubów z całej Polski oraz ze Słowacji - łącznie ponad 90 łódek ścigało się na wodzie.

Dwunasta edycja Regat, objętych honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa została rozegrana w klasach: Laser 4,7, Europa, Ok-Dinghy, Cadet, Optimist A, B i UKS. Wśród triumfatorów znaleźli się podopieczni Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego HORN. Regaty w klasie Optimist gr. B wygrał Marek Respond, a najlepszą dziewczynką okazała się Magda Smagowicz. Szczegółowe wyniki z poszczególnych klas dostępne są w załączniku.

Wszyscy uczestnicy żeglarskiego weekendu w Krakowie, jak również kibice zgodnie stwierdzili, że aura wyjątkowo dopisała, a atmosfera zawodów była niezwykle przyjazna. Organizatorzy zapewnili zawodnikom nie tylko komfort rywalizacji, ale również zadbali o atrakcyjny program rozrywkowo-kulturalny.

UKŻ HORN skierował szczególne podziękowania do Urzędu Miasta Krakowa oraz Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie za wsparcie przy organizacji Regat oraz przekazanie okolicznościowych koszulek wszystkim żeglującym uczestnikom.