Za symboliczny klucz do bram miasta – replika trofeum EHF EURO 2016

W czwartkowe popołudnie, 14 stycznia Prezydent Miasta Jacek Majchrowski podjął w Magistracie organizatorów Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn z Prezydentem EHF Jeanem Brihault’em i Prezesem ZPRP Andrzejem Kraśnickim. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.

Prezydent Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) Jean Brihault otrzymał z rąk Prezydenta Jacka Majchrowskiego symboliczny klucz do bram Miasta Krakowa, rewanżując się repliką trofeum, które 31 stycznia w TAURON Arenie Kraków zostanie wręczone nowemu Mistrzowi Europy oraz proporczyk EHF.

W okolicznościowych wystąpieniach Jeana Brihaulta i Jacka Majchrowskiego padło wiele miłych słów i nie wynikały one tylko ze zwyczajowej kurtuazji.

Prezydent EHF, który w czerwcu ubiegłego w Centrum Kongresowym ICE uczestniczył w uroczystym losowaniu grup turnieju finałowego EHF EURO 2016, po raz kolejny z ogromną sympatią wyrażał się o walorach naszego miasta i jego nowoczesnej hali widowisko-sportowej jako doskonałej arenie mistrzostw.

Starania Prezydenta Jacka Majchrowskiego o jak najlepsze przygotowanie ME w Krakowie zostały docenione przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Dziękując za wsparcie, Prezes Andrzej Kraśnicki i Wiceprezes ds. EURO 2016 Marcin Herra wręczyli Prezydentowi Majchrowskiemu koszulkę reprezentacji Polski i piłkę z podpisami zawodników.

Wcześniej, na ostatnim posiedzeniu Lokalnego Komitetu Organizacyjnego (LOC) Marcin Herra podziękował pracownikom UMK i ZIS oraz innych jednostek miejskich, a także funkcjonariuszom służb mundurowych za aktywne uczestnictwo w działaniach na rzecz przeprowadzenia turnieju na najwyższym poziomie.

Fot. JS/ZIS