Z Kalifornii na Florydę: Agnieszka Radwańska wraca do Miami bronić tytułu najlepszej

Siostry Agnieszka i Urszula Radwańskie zakończyły udział w BNP Paribas Open w kalifornijskim Indian Wells i przenoszą na Florydę. W Miami Agnieszka będzie bronić tytułu najlepszej w prestiżowym Sony Open Tennis, stawianym w hierarchii ważności tuż za turniejami Wielkiego Szlema.

W Indian Wells krakowianki odpadły w 1/8 finału. Urszula gładko przegrała z rozstawioną z numerem 1 Białorusinką Wiktorią Azarenką 3-6 , 1-6 a Agnieszka (nr 3) poniosła porażkę z Rosjanką Marią Kirilenko 1-6, 6-4, 7-5, choć w III secie prowadziła 3-1. Potem jednak oddała cztery gemy z rzędu rywalce. Próbowała jeszcze podjąć walkę o zwycięstwo, ale to Kirilenko zagra w ćwierćfinale z Czeszką Petrą Kvitovą.

Przed rokiem w Miami Agnieszka Radwańska odniosła największy sukces w karierze, pokonując w finale Rosjankę Marię Szarapową. Teraz w rozpoczynającym się 18 marca Sony Open Tennis - z pulą nagród 5 185 625 $ - stanie przed niezwykle trudnym zadaniem obrony tytułu, wystąpią bowiem wszystkie najlepsze zawodniczki, z liderką światowego rankingu Amerykanką Sereną Williams na czele.