Yared Shegumo wystartuje w 1. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim!

Miło nam poinformować, że wśród uczestników 1. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego, który odbędzie się 26 października, zobaczymy aktualnego wicemistrza Europy, reprezentanta Polski Yareda Shegumo!

Pochodzący z Etiopii biegacz, od 2003 roku będący obywatelem Polski, w sierpniu 2014 roku podczas 22. Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Zurychu sprawił wszystkim kibicom wspaniałą niespodziankę, zdobywając srebrny medal w maratonie.

 

Shegumo już w swoim maratońskim debiucie – w 2012 roku w Dębnie – został mistrzem Polski w tej konkurencji. Na koncie ma również sukcesy takie jak: wygrana w „Biegnij Warszawo” (10 km) w 2011 roku, zwycięstwo w 35. PZU Maratonie Warszawskim w 2013 roku, a w bieżącym sezonie triumf w Maratonie Dbam o Zdrowie w Łodzi oraz tytuł mistrza kraju na 10000 m.

 

Wszystkich, którzy nie zdecydowali się jeszcze na start w 1. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim, a chcieliby pobiec po trasie w Krakowie wspólnie z wicemistrzem Europy, zachęcamy do udziału w imprezie! Zapisy prowadzone są TUTAJ. Szczegóły na temat biegu można znaleźć w regulaminie.

 

Fot. PAP