XIV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera: ostatni sprawdzian mistrzów świata przed walką o olimpijskie paszporty

W czwartek, 10 marca w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie podpisana została umowa o współpracy Miasta Krakowa i Fundacji Huberta Jerzego Wagnera przy organizacji XIV edycji Memoriału legendarnego trenera, który poprowadził polskich siatkarzy do wspaniałych sukcesów – mistrzostwa świata w 1974 roku i olimpijskiego triumfu w Montrealu 1976.

W konferencji prasowej wzięli udział: Katarzyna Król – Zastępca Prezydenta Miasta ds. Edukacji i Sportu, Krzysztof Kowal – Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Jerzy Mróz – Prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera i Grzegorz Wagner – syn znakomitego szkoleniowca, wielokrotny reprezentant kraju, przez kilka sezonów zawodnik krakowskiego Hutnika.

Podczas spotkania poznaliśmy kilka ciekawych szczegółów dotyczących XIV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, który odbędzie się od 17 do 19 maja w TAURON Arenie Kraków. Po turnieju reprezentacja Polski uda się do Japonii na światowe kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Po raz drugi w historii sięgającej 2003 roku Memoriał zostanie zorganizowany w Krakowie, poprzednio uczestnicy tej imprezy rywalizowali w nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej w Czyżynach od 16 do 18 sierpnia 2014 roku. Przypomniano o tym i o zwycięskim meczu Polaków z  Rosjanami (3-2) w krótkim materiale filmowym.

Wtedy wystąpili również Bułgarzy i Chińczycy. Za kilka tygodni Bułgarów ponownie zobaczymy w akcji, a oprócz nich rywalami biało-czerwonych będą Serbowie i Belgowie.

- W imieniu Pana Prezydenta Jacka Majchrowskiego i własnym chciałabym wszystkich serdecznie powitać. Kraków mocno wszedł w ten  rok z hasłem „Królujemy w sporcie”. Po sukcesie EURO 2016 w piłce ręcznej, będziemy znów gościć wielką siatkówkę. Po Memoriale nasi mistrzowie świata odlecą z Krakowa do Japonii na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich, a z kolei na początku czerwca także z Krakowa po meczu Polska – Litwa na EURO do Francji udadzą się nasi piłkarze. Przypadła nam więc szczególna rola w polskim sporcie – powiedziała Katarzyna Król.

Korzystając z okazji, Prezes Jerzy Mróz zaapelował do kibiców, by tłumnie pożegnali siatkarzy przed podróżą do Tokio. - Wracamy z Memoriałem do Krakowa, bo macie najpiękniejszą halę w Europie – podkreślił Jerzy Mróz.

- Cieszę się, że Memoriał odbędzie się znów w Krakowie, bo z tym miastem byłem związany jako zawodnik przez kilka lat, tu także ukończyłem uczelnię. Wiem, że w TAURON Arenie Kraków zostanie zorganizowana impreza na światowym poziomie. Jestem zadowolony, że organizatorzy Memoriału dotrzymują słowa, przez cały czas jest to turniej przez duże „T” – podzielił się refleksjami Grzegorz Wagner.

- Mam nadzieję, że często spotykać się będziemy w Krakowie na wielkich wydarzeniach sportowych – podsumował Dyrektor Krzysztof Kowal, informując również o innym atrakcyjnym turnieju w siatkówce – Final Four Ligi Mistrzów z udziałem Asseco Resovii i trzech innych najlepszych drużyn klubowych Europy (16-17 kwietnia w TAURON Arenie Kraków).

Jeśli chodzi o XIV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, wkrótce ruszy sprzedaż wejściówek na portalu abilet.pl. Ustalono atrakcyjne ceny kart wstępu – od 40 do 140 zł za cały dzień meczowy, obejmujący dwa spotkania.

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS