XIII Krakowski Półmaraton Marzanny: z potrzeby serca

Tradycji stało się zadość. W niedzielę, 20 marca biegacze powitali wiosnę XIII Krakowskim Półmaratonem Marzanny. Sponsorzy, organizatorzy i uczestnicy tego wydarzenia pokaźną kwotą – ponad 200 tys. złotych – wsparli też Fundację Schola Cordis działającą na rzecz małych pacjentów z wadami serca.

- Za te pieniądze będziemy mogli zakupić urządzenia potrzebne do leczenia najpoważniejszych zaburzeń oddechowych u dzieci w okresie pooperacyjnym – powiedział Prof. dr hab. med. Janusz Skalski, wybitny kardiochirurg, kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu.

Mimo przenikliwego zimna, w niedzielne przedpołudnie w półmaratonie i  2. Krakowskim Biegu z Dystansem (10 km) wystartowało z górą 4 tysiące osób.

Prowadzącą przez centrum miasta trasę półmaratonu (21 097,5 m) – ze startem i metą na Błoniach Krakowskich – najszybciej pokonali: Damian Pieterczyk i Ewa Kucharska, na 10 km najlepsze czasy uzyskali: Szymon Kulka i Agnieszka Cader. Kompletne wyniki można znaleźć TUTAJ.

Zmarzniętych biegaczy i kibiców rozgrzewali: Krakowska Grupa Bluesowa oraz Marcin Daniec.

Jednym z partnerów imprezy był Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Fot. Krzysztof Porębski