XI CM: Już z górą 3 tysiące zgłoszeń do biegu głównego

Przybywa chętnych do udziału w biegu głównym tegorocznego XI Cracovia Maraton, który odbędzie się w niedzielę, 22 kwietnia na zmienionej, jeszcze ciekawszej i szybszej trasie z atestami PZLA i AIMS. Na liście zgłoszeń mamy już z górą 3 000 maratończyków!

XI Cracovia Maraton rozpocznie się tradycyjnie o godz. 9.30 na Błoniach Krakowskich, linię startu wyznaczono w pobliżu kamienia papieskiego, natomiast METĘ na ulicy Reymana, między Stadionem Miejskim im. Henryka Reymana a Parkiem Jordana, przy wschodniej trybunie obiektu służącego na co dzień piłkarzom Wisły.

W pomieszczeniach pod tą trybuną znajdą się m.in. EXPO i Biuro Zawodów. Na stadionowym parkingu przy al. 3 Maja wzniesione zostanie Miasteczko XI CM.

Kilka nowych fragmentów trasy to przede wszystkim Aleje Trzech Wieszczów na odcinku od przełączki u wylotu ul. Reymonta aż po nawrót na ulicy Konopnickiej przed Rondem Matecznego. Zostały oczywiście zachowane historyczne miejsca rywalizacji maratończyków z Bramą Floriańską i Rynkiem Głownym, zawodnicy pobiegną też do Nowej Huty.

Dzień wcześniej, w sobotę 21 kwietnia, wokół Błoń odbędą VII Cracovia Mini Maraton im. Piotra Gładkiego (godz. 15.00, dystans - 4 200 m) i Cracovia Maraton na Rolkach (godz. 16.00, dystans - 42 km 195 m).

Zachęcamy do korzystania z portalu internetowego: www.cracoviamaraton.pl, gdzie zamieszczamy wszelkie interesujące uczestników i sympatyków naszej imprezy informacje. Zapraszamy też na stroną internetową Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie: www.zis.krakow.pl.