Wystawa ?Kraków nie tylko zabytkami stoi? na Placu Wolnica

Zapraszamy na wystawę ?Kraków nie tylko zabytkami stoi?, która obecnie jest eksponowana na Placu Wolnica. Zdjęcia z największych wydarzeń sportowych organizowanych w Krakowie pozostaną na Kazimierzu do 26 września. Następnie wystawa zostanie przeniesiona do Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w podkrakowskich Balicach, gdzie pozostanie do końca roku.

Zdjęcia przypominają, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i możliwość obcowania z historią, ale również ma wiele propozycji dla miłośników sportu - zarówno kibiców, jak i osób lubiących aktywnie spędzać czas.

Na wystawie można obejrzeć obrazy z imprez kolarskich - Tour de Pologne (w tym roku już po raz piąty wyścig zakończy się w Krakowie) i Skandia Maraton Lang Team (w naszym mieście odbyły się już dwie edycje tych zawodów na rowerach górskich), biegowych - Cracovia Maraton, Biegu Trzech Kopców i Krakowskiego Biegu Sylwestrowego oraz z Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, Regat o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa w Kajakarstwie Slalomowym i Turnieju Żużlowego o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa.

Organizatorami wystawy są: Gmina Miejska Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Skandia Życie TU S.A. oraz Lang Team.


Fot. MCH/ZIS