Wystartujmy razem w XXI Krakowskim Biegu Samorządowym

W najbliższą sobotę, 14 maja o godzinie 9.00 na Błoniach Krakowskich odbędzie się XXI edycja Krakowskiego Biegu Samorządowego. To wydarzenie sportowo-rekreacyjne o bogatej tradycji, z każdym rokiem przyciąga coraz większą liczbę uczestników. Wszyscy zawodnicy przyporządkowani do różnych kategorii będą rywalizować o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa oraz o atrakcyjne nagrody rzeczowe.

W XXI Biegu Samorządowym, podobnie jak w poprzednich latach, przewidziane są zawody dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz Sztafecie Samorządowej i Firm także zmagania w Nordic Walking.
Z kolei w Biegu Otwartym „Polska Biega" udział może wziąć każdy - niezależnie od wieku, zarówno zawodowi biegacze, jak i amatorzy, czy też rodziny z dziećmi. Organizatorzy podkreślają, że oprócz stroju i obuwia sportowego najważniejsze są zapał i dobra zabawa.
Na podstawie wyników rywalizacji Biegu Otwartego sporządzona zostanie również klasyfikacja klubów sportowych i dzielnic Gminy Miejskiej Kraków. Warto zaznaczyć, że najbliższa edycja Biegu Samorządowego będzie wyjątkowa - po raz pierwszy odbędzie się rywalizacja w kategorii rodzinnej. Ponadto dla wszystkich najmłodszych kibiców i uczestników zorganizowany zostanie park gier i zabaw. Szczególnym wydarzeniem będzie ogłoszenie zwycięzców konkursu fotograficznego „Rodzina w Obiektywie".
W sobotę 14 maja także na Błoniach Krakowskich o godz. 11.00 nastąpi start wyścigu rowerowego Skandia Maraton Lang Team. W związku z tym przewidywana jest przerwa w Biegu Samorządowym w godzinach od 10:20 do 11.10.

Program XXI Krakowskiego Biegu Samorządowego:
9.00 - Otwarcie
9.10-12.00 - Biegi szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich
12.10 - Sztafeta Samorządowa i Firm
12.30 - Nordic Walking
12.45 - Bieg Otwarty „Polska Biega"
13.30 - Dekoracja zwycięzców Biegu Otwartego oraz rozwiązanie konkursu „Rodzina w Obiektywie"