Wystartuj w IX Mini Cracovia Maraton!

Wszystkich, którzy chcą poczuć atmosferę biegowego święta w Krakowie, a nie są jeszcze gotowi do pokonania pełnego dystansu maratońskiego zachęcamy do wzięcia udziału w Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego – rywalizacji na trasie o długości 4219,5 m.

IX edycja Mini Cracovia Maraton odbędzie się dzień przed biegiem głównym 13. Cracovia Maraton – czyli w sobotę, 17 maja. Start nastąpi o godz. 15.00 z Alei 3 Maja na Błoniach Krakowskich.

 

 

Do biegu można zgłaszać się za pomocą formularza internetowego, który znajduje się TUTAJ.

 

Można również wziął udział w rywalizacji rodzin – szczegóły znajdują się w regulaminie imprezy.

 

Trasa Mini Cracovia Maraton prowadzi wokół Błoń Krakowskich. Po raz pierwszy bieg zorganizowano podczas 5. edycji Cracovia Maraton, w 2006 roku. Mini Cracovia Maraton odbywa się dla uczczenia pamięci triumfatora 4. edycji imprezy – Piotra Gładkiego, który jako pierwszy Polak wygrał Cracovia Maraton, a dwa tygodnie później tragicznie zginął w wypadku drogowym.

 

13. Cracovia Maraton będzie prawdziwym świętem sportu. Już w piątek, 16 maja planowany jest bieg nocny na 10 km, a w sobotę, 17 maja, oprócz Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego i Cracovia Maraton na Rolkach, po raz drugi zorganizowane zostaną biegi Radia RMF FM. W sobotni poranek przewidziany jest ponadto Bieg Śniadaniowy, a w niedzielę – podczas biegu głównego odbędą się także biegi na krótkich dystansach.

 

Fot. Krzysztof Porębski