Wystartował Jubileuszowy X Cracovia Maraton: Rekordowy pod każdym względem!

Dziś, w niedzielę 17 kwietnia o godz. 9.30 Jacek Majchrowski ? Prezydent Miasta Krakowa wystrzałem z pistoletu startowego dał sygnał do rozpoczęcia Jubileuszowego X Cracovia Maraton. Tegoroczna impreza jest rekordowa pod każdym względem. W biegu głównym uczestniczy 3 400 osób. Niespotykaną dotąd frekwencję miały również VI Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego i Cracovia Maraton na Rolkach, które odbyły się w sobotę. Sprzyjające warunki atmosferyczne umożliwiły uzyskanie znakomitych wyników.

- Biorąc pod uwagę , że w tegorocznym maratonie bierze udział wielu świetnych zawodników, jestem przekonany, że zostanie ustanowiony nowy rekord trasy - powiedział Prezydent Majchrowski. Ostatnie sekundy przed startem na Błoniach Krakowskich odmierzane były głośnym biciem serca.
Przebieg rywalizacji w X Cracovia Maraton można śledzić na bieżąco pod adresem internetowym: http://4run.pl/audycje Natomiast na oficjalnej stronie: www.cracoviamaraton.pl zemiszczone zostały nieoficjalne wyniki sobotnich zmagań w VI Mini Cracovia Maraton i Cracovia Maraton na Rolkach.

[galeria:335]

Fot. MCH/ZIS