Wyjątkowe spotkanie gwiazd i nadziei polskiego kolarstwa

We wtorek, 1 grudnia doszło do wyjątkowego wydarzenia. Pięcioro znanych wychowanków WLKS Krakus Swoszowice i trenera Zbigniewa Klęka: Katarzyna Niewiadoma, Rafał Majka, Tomasz Marczyński, Karol Domagalski i Wojciech Migdał spotkało się w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie z młodszymi koleżankami i kolegami z sekcji kolarskiej oraz z dziennikarzami.

Podsumowanie tegorocznego sezonu, z udziałem Katarzyny Cięciak – Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu oraz Dyrektora ZIS Krzysztofa Kowala było znakomitą  okazją do przypomnienia największych osiągnięć: trzeciego miejsca Rafała Majki  w klasyfikacji generalnej jednego z największych i najbardziej prestiżowych światowych wyścigów – Vuelta a España, mistrzostwa Europy do lat 23 oraz srebrnego medalu Igrzysk Europejskich w Baku i brązowego medalu mistrzostw świata w Richmond zdobytych przez niezwykle utalentowaną Katarzynę Niewiadomą, a także innych dokonań zarówno wychowanków, jak i startujących obecnie w barwach WLKS Krakus kolarzy, w tym złotego medalu mistrzostw Polski juniorek młodszych Eweliny Sikory.

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski po raz kolejny docenił systematyczną i efektywną pracę z kolarską młodzieżą w klubie ze Swoszowic.

W imieniu Prezydenta, Katarzyna Cięciak i Krzysztof Kowal przekazali przedstawicielom WLKS Krakus z Prezesem Jackiem Koziarowskim specjalistyczny rower do jazdy na czas oraz odzież sportową, przydatną szczególnie na treningach w trudnych warunkach atmosferycznych.

Podczas wtorkowego spotkania podwójny tegoroczny indywidualny mistrz Polski – w jeździe ze startu wspólnego i w wyścigu górskim – Tomasz Marczyński odebrał symboliczny klucz do bram Miasta, a Rafał Majka – jako Ambasador Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn (Men’s EHF EURO 2016 Poland) otrzymał okolicznościowy szalik i maskotkę turnieju.  

Z kolei, na ręce Katarzyny Cięciak – Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa i Krzysztof Kowala – Dyrektora ZIS trafiły pamiątkowe koszulki mistrzyni Europy Katarzyny Niewiadomej.

Katarzyna Niewiadoma, Rafał Majka, Tomasz Marczyński, Karol Domagalski i Wojciech Migdał, startujący w zawodowych grupach zagranicznych z Holandii, Rosji, Belgii, Wielkiej Brytanii i Izraela, przedstawili swoje plany na sezon 2016, w których nie zabrakło też akcentów  olimpijskich, bo Niewiadoma, Majka i Marczyński liczą na powołania do reprezentacji Polski na igrzyska w Rio de Janeiro.

Rafał Majka, bardzo oszczędny w przekazywaniu szczegółów dotyczących najbliższych miesięcy, zdradził jedynie, że ma być liderem zespołu Tinkoff-Saxo w jednym z wielkich tourów.  A na zakończenie wtorkowej konferencji postarał się o miłą niespodziankę dla trenera Zbigniewa Klęka w postaci pamiątkowego zegarka w dowód wdzięczności za pomoc w przygotowaniach do wielkich imprez, takich jak wspomniana wcześniej, zakończona wielkim sukcesem Vuelta a España.

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS