Wygraj udział w obozie z Ilją Markowem!

Wszystkich przygotowujących się do 13. Cracovia Maraton zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym nagrodą jest uczestnictwo w obozie treningowym pod kierunkiem wicemistrza olimpijskiego, mistrza świata i Europy w chodzie sportowym – Ilji Markowa! Zgrupowanie odbędzie się w dniach 28.04-4.05 w Ulanowie.

Obóz przeznaczony jest szczególnie dla uczestników Cracovia Maraton. Obóz będzie poświęcony ostatniemu etapowi przygotowań do maratonu. Szczególna uwaga będzie zwrócona na przygotowanie ogólnorozwojowe, które jest niezbędne dla każdego biegacza, chcącego poprawić swój wynik w maratonie. 2-3 tygodnie przed startem to ostatni dobry czas na mocne akcenty treningowe. Pod koniec zgrupowania zaplanowane jest długie wybieganie testowe – stanowi ono odpowiedź, na ile zawodnik przygotowany jest do startu. Długość i intensywność tego akcentu będzie dobierana indywidualnie - bieg odbędzie się z prędkością „startową”. Na obozie przedyskutujemy przygotowanie dietetyczne do startu i odżywianie podczas zawodów.

 

Organizowany w dniach 28.04 – 4.05.2014 r. obóz biegowy „Trenuj z Mistrzem” wzorowany jest na profesjonalnych zgrupowaniach sportowych, dostosowany jednak do możliwości amatorów. Efektywnej pracy będzie sprzyjać kameralna atmosfera oraz ograniczona ilość uczestników. Odbędzie się w atrakcyjnym ośrodku szkoleniowym w Ulanowe, w którym trenuje polska kadra chodziarzy. Ciekawym i ważnym uzupełnienie treningu biegowego będą zajęcia z jogi prowadzone przez Małgorzatę Markow, dyplomowaną instruktorkę jogi. Na początku obozu zostaną przeprowadzone indywidualne badania wydolnościowe przez profesjonalistów z firmy SportsLab. Dzięki temu każdy uczestnik obozu będzie znał swoje indywidualne strefy intensywności. Na ich podstawie będzie układany plan treningowy na obozie.

Moje życiowe doświadczenie dodaje mi pewności, że przy wykorzystaniu odpowiednich metod i po podjęciu właściwych decyzji każdy może osiągnąć taki cel, jaki sobie wyznaczy. Bardzo chętnie podzielę się swoim doświadczeniem i intuicją z innymi” – zachęca do udziału w obozie Ilja Markow.

 

Chcesz się przekonać, że możesz biegać szybciej? Zapraszamy na obóz z Ilją Markowem!

 

W załączeniu znajduje się regulamin konkursu.

 

Informacje o obozie biegowo-jogowym można znaleźć na stronie:

www.trenujzmistrzem.com.pl

 

Ilja Markow, urodzony na Uralu w Rosji, absolwent AWF w Jekaterinburgu, od 2007 roku mieszka w Polsce. Jest utytułowanym zawodnikiem i doświadczonym trenerem. W 1996 r. został wicemistrzem olimpijskim w Atlancie w chodzie sportowym na 20 km, zdobył także tytuł Mistrza Świata (Sewilla - 1999) oraz Europy (Budapeszt - 1998). W latach 2009-2013 był trenerem polskiej kadry w chodzie sportowym.

 

W 2013 r. Ilja Markow rozpoczął trenowanie biegaczy-amatorów, co - jak często podkreśla - daje mu bardzo dużo satysfakcji: „Lubię patrzeć, jak osoby, które trenuję, okrywają dla siebie pewne aspekty, o których wcześniej nie miały pojęcia."


Podopieczni Markova podkreślają jego profesjonalizm i fachowe podejście do pracy trenera oraz cenią kreatywność w doborze ćwiczeń i ustalaniu planów treningowych. Jak twierdzą, żadne ich pytanie dotyczące treningu, techniki biegania, sposobu przygotowywania się, a także sprzętu nie pozostaje bez odpowiedzi. Z drugiej strony Ilja Markow ujmuje niezwykłą osobowością i charakterem, który przyciąga jak magnes. To człowiek, który swoją wiedzą, uśmiechem i skromnością przekona każdego amatora do ponad normalnego wysiłku w czasie zajęć treningowych. Doskonale kojarzy indywidualne ograniczenia, problemy i chwilowe słabości każdego z uczestników treningu i dostosowuje akcenty treningowe do tych uwarunkowań. Ma dużo cierpliwości i potrafi motywować do pracy, w którą wkłada całe swoje serce.