Wschodzące gwiazdy futbolu grają o mistrzostwo Europy w Krakowie

Najlepszych młodych piłkarzy Starego Kontynentu zobaczą krakowscy kibice w tym tygodniu podczas meczów na Stadionie Miejskim Cracovia. We wtorek, 27 czerwca, o godz. 21:00 odbędzie się półfinałowe spotkanie Hiszpania – Włochy, a w piątek, 30 czerwca o 20:45 – finał UEFA EURO U21.

Na rozgrywanym od 16 czerwca turnieju, z udziałem 12 drużyn narodowych, pojawiło się wiele wschodzących gwiazd futbolu. Niektórzy z tych zawodników już teraz decydują o sile swoich zespołów  klubowych, mają za sobą debiut w  pierwszej reprezentacji.

W ekipach półfinalistów: Hiszpanii, Włoch, Anglii i Niemiec aż roi się od talentów „czystej wody”: Marco Asensio, Saul Niguez, Domenico Berardi, Federico Bernardeschi, Jordan Pickford, Maximilian Arnold, żeby wymienić kilku graczy ze znaczącym dorobkiem w seniorskiej piłce.

Wstęp do tego, jakich widowisk możemy oczekiwać w najbliższych  dniach, mieliśmy w Krakowie w sobotę, 24 czerwca, gdy Włosi – w obecności z górą 14 tysięcy kibiców – wygrali z Niemcami 1-0, zapewniając sobie 1. miejsce w grupie C i awans (wraz z Niemcami) do półfinałów ME.

System kwalifikacji do czołowej „4” wzbudził jednak kontrowersje. Najbardziej ucierpieli na tym Słowacy, dlatego ich trener Pavel Hapal mocno krytykował zasady awansu.

Fakty są więc takie, że we wtorkowych półfinałach zmierzą się: o 18:00 w Tychach Anglicy z Niemcami, a 3 godziny później w Krakowie – Hiszpanie z Włochami. Zwycięzcy tych meczów zagrają 30 czerwca o mistrzostwo Europy.

Fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl