Wolontariat!

Jeśli nie możesz biegnąć, a bardzo chcesz wesprzeć organizację dużej imprezy sportowej zapraszamy do współpracy! UWAGA! Ważne informacje dla WOLONTARIUSZY!


AKTUALNOŚCI dla Wolontariuszy X Krakowskiego Półmaratonu Marzanny!


Jak to działa?


Wolontariat imprez sportowych realizowany jest dwoma kanałami:
- wolontariat instutucjonalny (wsparcia udziela specjalnie wykwalifikowana organizacja)
- wolontariat indywiudualny (każdy może przyjść i pomóc).


Co trzeba zrobić aby zostać wolontariuszem?


Wystarczy zgłosić się poprzez formularz  lub przesłać maila . Dzieci  i młodzież muszą posiadać zgodę rodziców / opiekunów.


Jak mogę pomóc?


Wolontariusze indywiudalni zgłaszają się j.w. lub jest im proponowana poprzez e-mail praca na konkretnych stanowiskach:
- obsługa biura zawodów;
- obsługa depozytu;
- obsługa punktów odżywczych, stref odświeżania, startu/mety;
- wsparcie zabezpieczenia ruchu;
- masażysta i wsparcie medyczne;
oraz
- służba informacyjny / tłumacze.


Ile trwa praca?

W zależności od stanowiska pomoc może trwać kilka lub kilkanaście godzin.
Np. obsługa punktu odżywczego na początku trasy biegu może zakończyć się już po 1,5 godziny (rozłożenie punktu, wydanie biegaczom napojów, złożenie i posprzątanie) natomiast praca w biurze zawodów dwa lub trzy dni z rzędu. Każdy decyduje się ile czasu może poświęcić w danym dniu i to zależy wyłącznie od wolontariusza, ale jeśli zadeklarujesz, że będziesz to liczymy, że Ciebie nie zabraknie!


Czy coś dostanę w zamian?


Wspaniała atmosfera dużej imprezy oraz życzliwość całego zespołu wolontariuszy to wręcz standard podczas naszych imprez. Dodatkowo możesz liczyć na ubezpieczenie następst nieszczęśliwych wypadków (NNW), a jeśli chcesz, również na certyfikat wolontariusza.
Na wielu naszych imprezach sponsorzy zapewniają koszulki lub inne gadżety sportowe, kupony promocyjne, wejściówki itp. W dniu zawodów, gdy praca jest najcięższa, zwykle wydawane są również ciepłe posiłki, gorąca herbata czy napoje.


Jak mam się ubrać? Co mam zabrać?

To zależy od stanowiska pracy. Wolontariusze pracujący na zewnątrz powinni być przygotowani na pracę w trudnych oraz przyjemnych warunkach atmosferycznych. Warto mieć elementy zwiększające bezpieczeństwo (jaskrawe kolory, odblaski na kurtce, czapkę z daszkiem i okulary itp.) Osoby pracujące w biurze najlepiej jak ubiorą się wygodnie. Bardzo często podczas intensywnej pracy biura w niewielkich pomieszczeniach znajduje się kilkadziesiąt osób więc niewygodny strój (np. zby oficjalny lub obcisły) może powodować dyskomfort i zmęczenie. Zawsze też można zapytać bardziej doświadczonych wolontariuszy co się sprawdza. Warto też mieć jakiś plecaczek lub torbę z drugim śniadaniem, czekoladą i soczkiem, po kilku godzinach pracy to prawdziwa przyjemność móc podzielić się z koleżanką czy kolegą swym smakołykiem. Trzeba mieć również ze sobą dokument tożsamości (dowód os., legitymację szkolną), a w przypadku dzieci i młodzieży dodatkowo pisemną (podpisaną!) zgodę rodziców na pracę w charakterze wolontariusza podczas danej imprezy z telefonem kontaktowym w razie nieszczęścia.


Do kogo mam się zgłosić do pomocy?


Od koordynatora otrzymasz informację kto jest szefem na danym stanowisku, kiedy i gdzie się zgłosić oraz wszystie niezbędne dane kontaktowe. Również od kierownika otrzymasz kupony na jedzenie, koszluki, identyfikatory itp.


Jak się kontaktować?

Najszybszą i najpopularniejszą formą korespondencji jest poczta elektroniczna. W sytuacjach awaryjnych również telefony.
Całością spraw związanych z organizacją imprez (w tym wolontariatem) zajmuje się:
Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie (miejska jednostka organizacyjna Gminy Miejskiej Kraków)
ul. W.Sławka 10, 30-633 Kraków
tel. +48 12 616 63 00, fax +48 12 616 63 01,
strona@zis.krakow.pl
www.zis.krakow.pl

lub bezpośrednio z osobą kontaktową w sprawach wolontariatu podczas
X Krakowskiego Półmaratonu Marzanny
Grawit Nosiadek
tel. +48 12 616 63 22, kom. +48 518 015 744.
(grawit@zis.krakow.pl ).


Jeśli masz jakiekolwiek pytania napisz lub zadzowń.