Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę krytego basenu przy ulicy Kurczaba

Budowa krytego basenu w Dzielnicy XII, przy ulicy Kurczaba, stała się faktem. 17 listopada 2010 roku Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Prezes ?Chemobudowy-Kraków? SA Edward Suchan podpisali akt erekcyjny i wmurowali kamień węgielny pod inwestycję oczekiwaną przez 60 tysięcy mieszkańców osiedli: Prokocim, Bieżanów, Rżąka i Na Kozłówce.

- Kiedyś mówiłem o tym, że chciałbym wybudować w mijającej kadencji cztery kryte baseny, wskazując też miejsca, gdzie powinny się znaleźć.  Powstały trzy – na osiedlu Kurdwanów, przy Kolnej i w Nowej Hucie. Tego przy Kurczaba nie udało się wybudować, bo były tutaj problemy własnościowe. Ale w końcu i te sprawy zostały wyjaśnione i  rozstrzygnięte Teren jest i można budować., dlatego chciałem chociaż zacząć, aby wywiązać się z obietnicy.  Ten basen był bardzo potrzebny,  na wszystkich spotkaniach z mieszkańcami, w  których tutaj uczestniczyłem, pojawiała się ta kwestia. I chodziło nie tylko o basen, ale także o inne obiekty i urządzenia umożliwiające uprawianie sportu przez mieszkańców, przede wszystkim młodzież. Sądzę, że  „Chemobudowa” , która wygrała przetarg  i ma duże doświadczenie w takich sprawach, bo była wykonawcą już niejednej inwestycji gminnej, przyspieszy termin oddania tego obiektu do użytku. Życzę, żeby się wszystko udało i przebiegało bezboleśnie -  powiedział Prezydent Jacek Majchrowski .
Kryty basen przy ulicy Kurczaba ma być gotowy  do 30 marca 2012.  Projekt wykonany przez ARP Biuro Architektoniczne Lesław Manecki  przewiduje wybudowanie  basenu sportowego o wymiarach 25x12,5 m i głębności 110-180 cm z przeszkleniami na zieleń zewnętrzną, basenu rekreacyjnego  10,5x5 m o głębności 105 cm wraz z urządzeniami do masażu wodnego, brodzika dla dzieci (4,2x4,2 m, głębokość 30 cm) usytuowanego najbliżej przebieralni,  wyposażonego w liczne atrakcje, dwóch wanien jacuzzi  o średnicy 200 cm a także 40-metrowej zjeżdżalni, sauny , pomieszczeń odnowy biologicznej, zaplecza  szatniowo-sanitarnego, kawiarni  i sklepiku ze sprzętem sportowym.
Wartość inwestycji, realizowanej pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, wynosi 13 414 251,47 zł, całość pokrywa Gmina Miejska Kraków.

[galeria:293]