Wizyta samorządowców z Ukrainy w Zarządzie Infrastruktury Sportowej w Krakowie

We wtorek, 8 sierpnia Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie podejmował w siedzibie przy ul. Walerego Sławka przedstawicieli ukraińskich samorządów i administracji państwowej z obwodów donieckiego i ługańskiego. Goście zapoznali się z działalnością naszej jednostki, odwiedzili również obiekty OSiR KOLNA i Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta na Suchych Stawach.

W niedzielę, 13 sierpnia w TAURON Arenie Kraków będą oglądać mecze XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Piłce Siatkowej Mężczyzn.

Uczestnikami wizyty, zorganizowanej przez Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji w ranach programu „Odnowienie systemu zarządzania oraz przywrócenia pokoju w poszkodowanych przez kryzys gromadach Ukrainy” są urzędnicy odpowiedzialni za sport, kulturę, pomoc społeczną, bezpieczeństwo, służbę zdrowia i rynek pracy.

Goście z Ukrainy, po powitaniu przez Krzysztofa Dębowskiego – Zastępcę Dyrektora ZIS ds. Inwestycji, obejrzeli dwie prezentacje dotyczące budowy i modernizacji krakowskiej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej oraz organizowanych lub współorganizowanych przez ZIS wydarzeń sportowych z komentarzami kierowników Działów: Przygotowania i Realizacji Inwestycji – Pawła Popławskiego oraz Zarządzania i Utrzymania Obiektów Sportowych – Andrzeja Mazura.

Plan pobytu w Krakowie i Małopolsce zakłada również zapoznanie się delegacji z funkcjonowaniem instytucji samorządowych  w Oświęcimiu, Suchej Beskidzkiej i  Wieliczce.

Fot. JS, MSZ/ZIS