Wisła z debiutantami pokonana przez Polonię Warszawa

17 176 widzów było w piątek, 30 września świadkami pierwszej w tym sezonie ekstraklasy porażki Wisły Kraków. ?Biała Gwiazda? z dwoma ligowymi debiutantami: Dawidem Kamińskim i Michałem Szewczykiem, bez kontuzjowanego Maora Meliksona, przegrała przed własną publicznością z Polonią Warszawa 1-3 (0-2).

Dla zespołu gości, w którym wystąpili trzej byli wiślacy: bramkarz Mariusz Pawełek oraz obrońcy Marcin Baszczyński i Adam Kokoszka gole strzelili: Łukasz Teodorczyk (17'), Wladymir Dwaliszwili (43') i Paweł Wszołek (83') a dla krakowian - Ivica Iliev (62').

Już w doliczonym czasie gry (90+1) czerwoną kartką został ukarany Romell Quito (Wisła), w 70 min sędzia Paweł Gil z Lublina odesłał na trybuny trenera Polonii Piotra Stokowca.

Wisła - z 4 pkt. na koncie w 3 spotkaniach - spadła na 9. miejsce w tabeli, liderem jest Legia Warszawa Warszawa - 9 pkt, taki sam dorobek ma Widzew Łódź. 

W broniącym tytułu mistrza Polski Śląsku Wrocław pracę stracił trener Orest Lenczyk. Zastąpił go Czech Stanislav Levy.

Z uwagi na spotkania eliminacyjne mistrzostw świata (reprezentacja Polski zmierzy się 7 września w Podgoricy z Czarnogórą i 11 września we Wrocławiu z Mołdawią), rywalizacja w ekstraklasie zostanie wznowiona 14 września. W tym dniu, o godz. 20.30, Wisła zagra w Szczecinie z Pogonią.