Wisła grała na Hutniku

W piątek, 16 lipca, niespełna dobę po zwycięstwie na Litwie z FK Szawle (2-0) w meczu drugiej rundy kwalifikacji do Ligi Europejskiej, piłkarze krakowskiej Wisły rozegrali niespodziewany mecz sparingowy. Spotkanie odbyło się na zmodernizowanym przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, w imieniu Gminy Miejskiej Kraków, stadionie Hutnika. ?Biała Gwiazda? podejmowała beniaminka I ligi ? Kolejarza Stróże i zremisowała z nim 3-3.

Skład Wisły znacznie różnił się od tego, jaki wybiegł na boisko w Szawlach. Z występujących w tamtej potyczce na murawę wybiegli tylko czwartkowi zmiennicy - Maciej Żurawski i Czech Tomas Jirsak. „Żuraw" zdobył dwie z trzech bramek dla krakowian, a trzeciego gola dołożył występujący niedawno na mistrzostwach świata w RPA Słoweniec Andraż Kirm. Zespół uzupełnili ci, którzy z różnych przyczyn nie zagrali na Litwie oraz gracze Młodej Ekstraklasy. Ponadto wystąpili dwaj piłkarze testowani przez „Białą Gwiazdę" - pomocnicy: Niemiec Berkan Afsarli i Brazylijczyk Elias.

Już w najbliższy czwartek o godz. 20, również na Suchych Stawach, Wisła zagra z FK Szawle w meczu rewanżowym drugiej rundy kwalifikacji do Ligi Europejskiej.