Wiosenny Test Coopera

Po wiosennych wrażeniach związanych ze startami w różnych biegach, po należytym odpoczynku, przyszedł czas na powrót do treningów. W związku z tym mamy dla Was idealną propozycję przed rozpoczęciem przygotowań do jesiennych imprez – Test Coopera na stadionie lekkoatletycznym AWF Kraków.

Nieważne, czy jesteś profesjonalistą, świetnym amatorem, początkującym, czy też rozmyślającym o założeniu butów biegowych – Test Coopera jest dla Ciebie! To doskonała okazja, żeby w 12 minut sprawdzić swoją faktyczną kondycję fizyczną.

 

Wynik wybiegany w przeciągu tych 12 minut pozwoli Ci zobaczyć, w którym miejscu aktualnie się znajdujesz. Tabele ze stopniem zaawansowania, wiekiem, płcią i ilością pokonanych kilometrów, zarysują Ci sytuację i pokażą punkt treningowego wyjścia.

 

Gdzie i kiedy? Spotykamy się tradycyjnie na stadionie lekkoatletycznym krakowskiej AWF (przy Al. Jana Pawła II 78), 16 maja, od godziny 10:00.

 

Serie (składające się mniej więcej z 30 osób każda) będą startować co 20 minut – TUTAJ możesz zapisać się na godzinę, która Ci najbardziej odpowiada.

 

Nie zastanawiaj się i nie zwlekaj! Test Coopera jest idealnym pierwszym krokiem na biegowej drodze (lub sprawdzeniem tego, jak daleko na tej drodze jesteśmy).

 

Test Coopera to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym, nieprzerwanym biegu. Przemieszczać się można w dowolny sposób: biegnąc, idąc – byle pieszo, byle się nie zatrzymać.