Wimbledon Agnieszki Radwańskiej: podwójny awans

Agnieszka Radwańska wywalczyła w czwartek, 24 czerwca podwójny awans w wielkoszlemowym turnieju tenisowym na trawiastych kortach Wimbledonu z pulą nagród 13,725 mln funtów. W grze pojedynczej rozstawiona z numerem siódmym krakowianka pokonała w ciągu 72 minut Włoszkę Albertę Brianti 6-2, 6-0 i w III rundzie spotka się z inną Włoszką Sarą Errani (nr 32). Natomiast w deblu polsko-rosyjska para Agnieszka Radwańska/Maria Kirilenko (nr 10) po zwycięstwie nad Szwedką Sofią Arvidsson i Niemką polskiego pochodzenia Angelique Kerber 6-4, 7-5 w II rundzie zmierzy z włoskim duetem Sara Errani/Roberta Vinci.

Przegrała m.in. Rosjanka Swietłana Kuzniecowa (nr 19), na którą Radwańska mogła trafić w IV rundzie. Uległa 4-6, 6-2, 4-6 występującej w barwach Australii Anastazji Rodionowej.

Ze zmiennym szczęściem startują w tegorocznym Wimbledonie pozostali nasi reprezentanci. W II rundzie singla odpadli Michał Przysiężny i Łukasz Kubot. W grze podwójnej już w I rundzie został wyeliminowany Kubot, rozstawiony ze swoim austriackim partnerem Oliverem Marachem z nr. 5. Jego los - na tym samym szczeblu rywalizacji podzieliła Klaudia Jans (z Rumunką Ediną Gallovits), do II rundy awansowali: Mariusz Fyrstenberh/Marcin Matkowski oraz Alicja Rosolska z Chinką Zi Yan (nr 15).