Wiktoria Azarenka znów pokonała Agnieszkę Radwańską, ale turniej w Stuttgarcie wygrała Maria Szarapowa

Trzynasty pojedynek w cyklu WTA Tour Wiktorii Azarenki z Agnieszką Radwańską zakończył się zwycięstwem Białorusinki, liderki światowego rankingu, ale turniej w Stuttgarcie ? Porsche Tennis Grand Prix - wygrała Rosjanka Maria Szarapowa.

Azarenka i Radwańska spotkały się w półfinale. Po raz piąty w tym roku i dziesiąty w karierze zawodowej rozstawiona z „czwórką" krakowianka musiała uznać wyższość rywalki, ulegając jej w sobotę, 28 kwietnia w stuttgarckiej hali 1-6, 3-6. W drugim secie, przy stanie 2-3, Polka poprosiła o pomoc medyczną z powodu nasilających się bólów pleców, mecz jednak dokończyła.

W niedzielę Azarenka znalazła pogromczynię. W godzinę i 25 minut pokonała Białorusinkę Rosjanka Maria Szarapowa (nr 2) 6-1, 6-4, zdobywając 25. tytuł. To druga w tym sezonie porażka liderki klasyfikacji WTA.