Wielkie siatkarskie emocje znów w hali na Suchych Stawach!

W środę, 7 września w hali sportowej na Suchych Stawach przy ul. Ptaszyckiego 4 beniaminek pierwszej ligi ? Krakowska Akademia Wanda Instal Kraków zmierzył się w pokazowym meczu z brązowym medalistą ostatniego sezonu PlusLigi Asseco Resovią. Ku uciesze szczelnie wypełniającej halę publiczności (około 1000 osób!), krakowianie pokonali gości po emocjonującym, ponad dwugodzinnym spotkaniu 3-2!

Gospodarze przeciwstawili doświadczonym i ogranym w meczach o najwyższą stawkę rywalom ambicję i wielkie zaangażowanie. Sparing był znakomitą promocją siatkówki w Krakowie, a przybyli na trybuny kibice (w tym również duża grupa z Rzeszowa) mogli odnieść wrażenie, że nie są świadkami meczu towarzyskiego, a zaciekłej walki o ligowe punkty.

Na trybunach obiektu w którym Hutnik w latach 1988 i 1989 wywalczył tytuły mistrza Polski, a w którym Wanda będzie rozgrywała swoje pierwszoligowe spotkania, pojawili się bohaterowie tamtych wydarzeń, m.in. Wacław Golec i Ryszard Jurek. Z zespołem gości przyjechał zaś były znakomity zawodnik Resovii i Hutnika, złoty medalista mistrzostw świata (1974) i Igrzysk Olimpijskich w Montrealu (1976), wiceprezes rzeszowskiego klubu Marek Karbarz.

 

Choć aż czterech graczy Asseco Resovii: Krzysztofa Ignaczaka, Piotra Nowakowskiego Grzegorza Kosoka, Mateusza Mikę trener Andrea Anastasi powołał do reprezentacji Polski na rozpoczynające się w najbliższą sobotę, 10 września mistrzostwa Europy, to w Nowej Hucie można było zobaczyć w akcji wielu świetnych siatkarzy: Macieja Dobrowolskiego, Tomasza Józefackiego, Wojciecha Grzyba, Łukasza Perłowskiego i Białorusina Oliega Achrema.

Duży udział w zwycięstwie Wandy mieli zawodnicy, którzy wystąpili w czerwcowym IV Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa - Mateusz Mrozowski, Michał Dzierwa i nowy nabytek drużyny Adam Łukasik (w IV GP zdobywca trzeciego miejsca w parze z Norbertem Okuniem).

 

Cześć dochodu ze spotkania wsparła fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko". Na licytacje na rzecz jej podopiecznych przekazano również koszulki obu drużyn, reprezentacji Polski oraz kobiecego zespołu Armatura Eliteski AZS UEK Kraków, wszystkie z autografami.

 

Krakowska Akademia Wanda Instal Kraków - Asseco Resovia 3-2 (25-22, 27-29, 25-19, 16-25, 15-12)
Wanda: Syguła, Mischke, Tepling, Dzierwa, Soroka, Mrozowski (libero) oraz Łukasik, Ferek, Szablewski, Pić, Blachura.
Resovia: Dobrowolski, Długosz, Perłowski, Józefacki, Achrem, Grzyb, Głód (libero) oraz Kowalski, Bojić, Dryja, Peszko, Nożewski.

 

[galeria:379]

Fot. MCH/ZIS