Wielki Szlem w Olsztynie: Kinga Kołosińska i Monika Brzostek na podium

Mistrzynie Polski w siatkówce plażowej Kinga Kołosińska i Monika Brzostek zajęły trzecie miejsce w wielkoszlemowym turnieju FIVB Beach Volleyball World Tour 2015 w Olsztynie.

To największy sukces naszych reprezentantek nie tylko w cyklu tych prestiżowych rozgrywek światowych, ale w całej karierze sportowej.

 

W sobotę, 29 sierpnia Kołosińska i Brzostek w meczu o 3. lokatę pokonały parę holenderską Sophie van Gestel/Jantine van derVlist 2-0 (21-12, 21-16).

 

Wcześniej, w spotkaniu o finał uległy innemu duetowi z Holandii Madelein Meppelink/Marleen Van Iersel 0-2 (16-21, 19-21) i była to jedyna porażka Polek w kilkudniowych zawodach.

 

W Warmia i Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 triumfowały Brazylijki Larissa França Maestrii i Talita Da Rocha Antunes, po zwycięstwie nad Meppelink/Van Iersel 2-0 (21-12, 25-23).

 

Umiejętności Kołosińskiej i Brzostek mieliśmy okazję podziwiać niedawno - w połowie sierpnia - podczas krakowskiego Orlen Finału Mistrzostw Polski, gdy w znakomitym stylu obroniły wywalczony przed rokiem także w naszym mieście tytuł.

 

Dodajmy jeszcze, że Kinga i Monika miesiąc temu w Klagenfurcie zdobyły brązowy medal mistrzostw Europy seniorek.

 

W Olsztynie rywalizowali też panowie. Z Polaków, najlepiej spisali się, awansując do ćwierćfinałów, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

 

Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel odpadli w drugiej rundzie turnieju głównego, a Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz w pierwszej.

 

Zmagania siatkarzy wygrali w niedzielę, 30 sierpnia Brazylijczycy Alison Cerutti i Bruno Oscar Schmidt, gromiąc Amerykanów Jacoba Gibba i Caseya Pattersona 2-0 (21-10, 21-15).

 

Fot. FIVB