Wielki finał Akademii Młodego Krakowianina: hokeista, piłkarze i kolarze w strefie ZIS

Znakomicie bawili się we wtorek, 20 czerwca w Parku Jordana, podczas wielkiego finału, uczestnicy zajęć Akademii Młodego Krakowianina – pilotażowego projektu Urzędu Miasta Krakowa, miejskich jednostek i spółek.

Zanim z rąk Andrzeja Kuliga, Zastępcy Prezydenta ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta odebrali stosowne certyfikaty za udział w całorocznych spotkaniach, skorzystali z licznych atrakcji przygotowanych w strefach edukacji i relaksu.

W strefie 1 – Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i ARM SA/TAURON Areny Kraków na sympatycznych gości z krakowskich szkół podstawowych czekali: hokeista Comarch Cracovii Filip Drzewiecki, juniorzy piłkarskiej Wisły Kraków: Miłosz Stawowy i Piotr Świątko oraz młodzi kolarze WLKS Krakus Swoszowice: Aleksandra Tomana, Julia Topa i Mikołaj Kapuściński wraz z trenerem Michałem Ziębą.

Mistrz Polski i wielokrotny reprezentant kraju Filip Drzewiecki nie tylko ciekawie opowiadał o swoich sportowych dokonaniach, ale zaprezentował też kompletny sprzęt hokejowy z łyżwami, kaskami, kijami, ochraniaczami. Każdy mógł przymierzyć jakiś element stroju, otrzymał również fotkę zawodnika z autografem.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy kolarskiego treningu na wyczynowym  rowerze ustawionym na tzw. rolkach. Wychowankowie klubu ze Swoszowic, w którym rozpoczynali bogate w sukcesy kariery Rafał Majka i Katarzyna Niewiadoma, wykazali się m.in. bardzo dobrą techniką jazdy.

Do gry w piłkę nożną i aktywności ruchowej zachęcali juniorzy Wisły. 

Finał AMK zakończył się niezwykle efektownie – wykonaniem z drona wspólnego zdjęcia uczestnikom wtorkowego wydarzenia.

Fot. MCH/ZIS