Wielkanocny trening przed 13. Cracovia Maraton

Zapraszamy na przedostatni trening Long Slow Distance (LSD) przygotowujący do 13. Cracovia Maraton, który odbędzie się w wielkanocny – lany poniedziałek, 21 kwietnia o godz. 10.00 w Puszczy Niepołomickiej.

Zegar odliczający dni do startu w 13. Cracovia Maraton wskazuje już tylko miesiąc! Oznacza to, że większość pracy została przez Was wykonana: organizm zdołał przyzwyczaić się do długiego wysiłku i odpowiedniego rytmu, nogi noszą coraz dalej, a głowa nie panikuje w chwilach zwątpienia. Teraz pozostał czas na tzw. doszlifowanie, dopieszczenie każdego z elementów tak, żeby 42 km i 195 m wyryło się w Waszych wspomnieniach złotymi literami.

 

Dlatego 21 kwietnia zaplanowaliśmy 30-kilometrowy sprawdzian. Odległość ta pomoże Wam dokręcić ostatnią śrubkę do maratonowej maszyny i ustawić poszczególne elementy na swoim miejscu. Przygotujcie się więc tak, jakbyście mieli stanąć na linii startu i odliczać razem z tłumem do „godziny zero” – wizualizacja jest ponoć jedną z lepszych form przygotowawczych, pozwala sięgać wyżej i nie dopuszcza leniwego „nie uda mi się”.

 

Zatem zapiszcie sobie już dziś w kalendarzu: lany poniedziałek, trening, godzina 10.00, Puszcza Niepołomicka (parking przy drodze nr 75), cel: 30 km. Miejcie to na uwadze przez kilka najbliższych, świątecznych dni, szczególnie nakładając sobie kolejne porcje. W Waszym przypadku to trening powinien być świętością, szczególnie na miesiąc przed najważniejszym biegiem w roku.

 

Prosimy o zabranie swoich odżywek, które możecie przetestować podczas 30-kilometrowego wysiłku oraz odzieży na zmianę w razie deszczu.

 

Ostatni trening Long Slow Distance (LSD) w Puszczy Niepołomickiej odbędzie się natomiast 1 maja.

 

Na stronie internetowej AZS AWF Kraków Masters znajduje się specjalna podstrona, na której są zamieszczone wszystkie informacje na temat treningów, w tym harmonogram zajęć i przykładowe mikrocykle treningowe. Można też zapoznać się poradami doświadczonego biegacza oraz zadać pytanie trenerowi.