Wielkanoc z futbolem: Porażka Cracovii w Ostródzie, remis Wisły w Gdańsku

Dalekie wyprawy krakowskich zespołów piłkarskich podczas Świąt Wielkanocnych nie przyniosły oczekiwanych efektów. W Wielką Sobotę Cracovia doznała w Ostródzie dotkliwej pierwszoligowej porażki ze Stomilem Olsztyn 0-3 (0-1), natomiast Wisła w Wielkanocny Poniedziałek tylko bezbramkowo zremisowała w Gdańsku z Lechią w meczu ekstraklasy.

Cracovia zupełnie sobie nie radziła w trudnych warunkach atmosferycznych, jej zawodnicy nie potrafili wypracować groźnej akcji.

Padający śnieg nie sprzyjał także rywalizacji dwóch zaprzyjaźnionych drużyn w Gdańsku, wiślacy dopiero po pojawieniu się na boisku w drugiej połowie Cwetana Genkowa stworzyli okazje do zdobycia bramki, ale to gospodarze byli bliżsi odniesienia zwycięstwa.

Wisła, która po 20 kolejkach ma 27 punktów i zajmuje 8. miejsce w tabeli w najbliższą niedzielę, 7 marca o godz. 17.15 spotka się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana z Piastem Gliwice.
Cracovia - druga w I lidze (40 pkt. w 21 meczach) - dzień wcześniej, w sobotę, 6 marca o godz. 19.30 zmierzy się przed własną publicznością z Dolcanem Ząbki.