Wielka gratka dla kibiców: znaczki pocztowe Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2017

W czwartek, 10 sierpnia w Urzędzie Pocztowym nr 1 w Krakowie odbyła się uroczysta prezentacja i wprowadzenie do obiegu znaczków pocztowych Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2017 z udziałem naszych Reprezentantów oraz zaproszonych Gości, wśród nich Katarzyny Król – Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa, Józefa Gawrona – Wicewojewody Małopolskiego, Jacka Kasprzyka – Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz gospodarzy wydarzenia – przedstawicieli Poczty Polskiej.

Podczas okolicznościowego wystąpienia Członek Zarządu Poczty Polskiej Tomasz Dąbrowski podkreślił szczególne znaczenie Krakowa dla historii, kultury i sportu. Przypomniał też, że Kraków jest jednym z czterech Miast-Gospodarzy zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn LOTTO EUROVOLLEY Poland 2017.

- Poczta Polska słynie z tego, że wydaje najpiękniejsze znaczki na świecie, nie tylko sportowe. Bardzo się cieszymy, że siatkówka po raz drugi znalazła się w gronie wybrańców W 2014 roku, gdy z okazji mistrzostw świata Poczta Polska wydała znaczki, zdobyliśmy złoty medal. Teraz Poczta Polska znów wydaje okolicznościowe znaczki. Dziękuję bardzo! –spuentował Prezes PZPS Jacek Kasprzyk.

- Mam nadzieję, że TAURON Arena Kraków przyniesie szczęście naszej reprezentacji. Przez najbliższe tygodnie, aż do 3 września Kraków będzie stolicą europejskiej siatkówki – dodała Katarzyna Król – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa.

W najważniejszej części czwartkowej uroczystości Dawid Konarski, kapitan reprezentacji Michał Kubiak, Aleksander Śliwka i Jakub Kochanowski dokonali ściągnięcia kopert zasłaniających znaczki. Natomiast Członek Zarządu Poczty Polskiej Tomasz Dąbrowski i Prezes PZPS Jacek Kasprzyk postawili oficjalny pierwszy stempel.   

Miłym akcentem czwartkowego spotkania było również wręczenie przez Jacka Kasprzyka i Michała Kubiaka koszulki reprezentacji Polski Tomaszowi Dąbrowskiemu. Każdy z zaproszonych gości otrzymał pamiątkowe tableau ze znaczkami.

Autor projektu Jarosław Ochendzan zawarł na czterech znaczkach wizualizację postaci zawodników w trakcie gry, wykonujących zagrywkę, przyjęcie, atak i blok. W arkusiku znaczki są tak umieszczone jakby zawodnicy rozgrywali mecz, a wszystko to na tle symboli Miast-Gospodarzy: Gdańska, Katowic, Szczecina i Krakowa. Perforację wykonano w kształcie koła – piłki siatkowej.
 
- Takie wydarzenie, jak to z prezentacją znaczków pocztowych są nam również potrzebne. Po sześciu tygodniach ciężkiej pracy w Spale, taka chwila relaksu poprawia samopoczucie – przyznał selekcjoner reprezentacji Polski Ferdinando De Giorgi.

- Uwielbiam takie prezentacje, znaleźliśmy się blisko ludzi. Niektórzy byli nawet bardzo zaskoczeni całą sytuacją – dodał Prezes PZPS Jacek Kasprzyk.

Do Urzędu Pocztowego nr 1 w Krakowie nasi siatkarze przyjechali z hotelu super samochodami. Tę atrakcję zafundowali im organizatorzy XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Zaraz po prezentacji  znaczków ME do obiegu odbyła się bowiem konferencja prasowa tego turnieju, rozpoczynającego się już w piątek, 11 sierpnia.

Fot. MCH/ZIS