Weekend z wielką siatkówką w Krakowie: Mecz Gwiazd PlusLigi i gra o medale Klubowych Mistrzostw Świata

Przed nami w TAURON Arenie Kraków trzy szalone wieczory z siatkówką na najwyższym poziomie. W piątek, 15 grudnia – Mecz Gwiazd Plus Ligi, a w sobotę, 16 grudnia i w niedzielę, 17 grudnia – rywalizacja doborowego kwartetu: Cucine Lube Civitanova, Sada Cruzeiro, Zenit Kazań i PGE Skra Bełchatów o medale Klubowych Mistrzostw Świata, rozgrywanych po raz pierwszy w naszym kraju.

Od wtorku do czwartku osiem zespołów, podzielonych na dwie grupy, walczyło w Opolu i Łodzi o awans do fazy finałowej KMŚ, której gospodarzem jest Kraków.

W opolskim Okrąglaku dzielnie poczynał sobie mistrz Polski, ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Szczególnie spotkanie z włoskim zespołem Cucine Lube, zakończone minimalną porażką (2:3, w tie-breaku 16:18) pozostanie na dłużej w pamięci kibiców. Niestety, broniąca tytułu brazylijska drużyna, Sada Cruzeiro rozwiała nadzieje podopiecznych Andrei Gardiniego na premiowane miejsce, wygrywając zdecydowanie 3:0. Dlatego zwycięstwo kędzierzynian nad irańskim Sarmayeh Bank VC 3:2 nie miało większego znaczenia w końcowym bilansie tego etapu zmagań.

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, szansy na grę o medale KMŚ nie zmarnowała w łódzkiej Atlas Arenie PGE Skra Bełchatów. Pokonała zarówno chiński Shanghai Volleyball (3:0), jak i argentyński Personal Bolivar (3:1). W tej sytuacji porażka z rosyjskim Zenitem (0:3) spowodowała tylko to, że Skra uplasowała się na drugiej pozycji w grupie.

Przypomnijmy, że bełchatowianie mają już w dorobku trzy medale Klubowych Mistrzostw Świata – dwa srebra (2009, 2010) i jeden brąz (2012).

Pary półfinałowe tegorocznej edycji (TAURON Arena Kraków, 16 grudnia) to: Zenit Kazań – Sada Cruzeiro (17.30) i PGE Skra Bełchatów – Cucine Lube Civitanova (20.30).

Więcej informacji o turnieju TUTAJ

Zanim krakowskiej publiczności zaprezentują się czołowi siatkarze świata, w piątek wieczorem o godz. 19.00  kibice obejrzą równie atrakcyjne widowisko z udziałem wybranych w specjalnym głosowaniu internetowym zespołów: Południa i Północy w Meczu Gwiazd.

Oprócz sportowych emocji, organizatorzy postarali się także o szereg innych atrakcji. Trzeba więc koniecznie wybrać się do TAURON Areny.

Więcej szczegółów TUTAJ
 

Radosne Święta dzięki Siatkarskiej Rodzinie

Podczas Klubowych Mistrzostw Świata Fundacja Polska Siatkówka prowadzić będzie zbiórkę środków, które trafią do rodzin, osób z siatkarskiego środowiska wymagających pilnej pomocy.

W TAURON Arenie Kraków akcja przeprowadzona zostanie 15, 16 i 17 grudnia. 

Jej organizatorzy zapraszają również na stoisko Fundacji Polska Siatkówka, na którym będą oferowane – w formie cegiełek – książki ,,Siatkówka wczoraj i dziś” oraz kalendarze PZPS na rok 2018, poświęcone obchodom 90-lecia polskiej siatkówki.