W środę 7 września atrakcyjna siatkówka: Asseco Resovia na Suchych Stawach!

Czołowa drużyna PlusLigi siatkarzy Asseco Resovia zaprezentuje się w środę 7 września o godz. 18.00 w hali sportowej na Suchych Stawach, przy ul. Ptaszyckiego 4 w pokazowym meczu z pierwszoligową Krakowską Akademią Wandą Instal.

Do obiektu, w którym Hutnik w latach 1988 i 1989 wywalczył tytuły mistrza Polski wraca więc wielka siatkówka. Na trybunach pojawią się bohaterowie tamtych wydarzeń, m.in. Wacław Golec i Ryszard Jurek. Warto dodać, że razem z nimi występował wówczas w mistrzowskim zespole obecny komendant miejski Policji w Krakowie, Wadim Dyba.

Z zespołem gości przyjedzie były znakomity zawodnik Resovii i Hutnika, złoty medalista mistrzostw świata (1974) i Igrzysk Olimpijskich w Montrealu (1976), wiceprezes rzeszowskiego klubu Marek Karbarz.

Choć aż czterech graczy Asseco Resovii: Krzysztofa Ignaczaka, Piotra Nowakowskiego Grzegorza Kosoka, Mateusza Mikę powołał Andrea Anastasi do reprezentacji Polski na rozpoczynające się w najbliższą sobotę, 10 września mistrzostwa Europy, w Nowej Hucie zobaczymy w akcji wielu świetnych siatkarzy: Macieja Dobrowolskiego, Tomasza Józefackiego, Wojciecha Grzyba, Łukasza Perłowskiego i Białorusina Oliega Achrema. Dla podopiecznych trenera Andrzeja Kowala jest to jeden z ważnych sprawdzianów przed nowym sezonem.

Sympatycy Krakowskiej Akademii Wandy Instal będą mieli okazję przekonać się o sportowej wartości poważnie wzmocnionej latem ekipy beniaminka I ligi.