W Rzeszowie wreszcie najwyższe podium dla Van Poppela

Holenderski kolarz Danny van Poppel (Team Sky) podczas 74. Tour de Pologne UCI World Tour aż czterokrotnie stawał na podium, ale dopiero w środę, 2 sierpnia wskoczył na najwyższy stopień jako zwycięzca piątego etapu Olimp Nagawczyna – Rzeszów (130 km).

Van Poppel wyprzedził na finiszu Słoweńca Lukę Mezgeca (Orica-Scott) i Słowaka Petera Sagana (Bora-Hansgrohe). Najlepszy z Polaków, Tomasz Marczyński (Lotto-Soudal) został sklasyfikowany na 9. miejscu.

Lider wyścigu Peter Sagan powiększył przewagę nad Belgiem Dylanem Teunsem (BMC) do 14 sekund i kolegą z grupy Bora-Hansgrohe Rafałem Majką – do 20.

W środę, Belg Maxime Monfort (Lotto-Soudal), który zgarnął aż trzy premie górskie, odebrał Maciejowi Paterskiemu (CCC Sprandi Polkowice) przodownictwo w klasyfikacji najlepszego „górala”.

Kompletne wyniki można znaleźć TUTAJ.

Po kilku upalnych dniach, w końcówce etapu przyszło kolarzom rywalizować w deszczu. Na śliskiej nawierzchni nie obyło się bez upadków.

Do końca zmagań pozostały jeszcze dwa etapy.  W czwartek uczestnicy 74. TdP będą walczyć na 189-kilometrowej trasie spod Kopalni Soli Wieliczka do Zakopanego.

Fot. Szymon Gruchalski/www.tourdepologne.pl