W Lidze Europy Wisła - Standard 1-1: Awans wciąż w zasięgu mistrzów Polski

Choć od 27. minuty pierwszego meczu 1/16 finału Ligi Europy ze Standardem Liege piłkarze Wisły Kraków musieli grać w ?dziesiątkę? - bez wyrzuconego z boiska Michała Czekaja, a w dodatku stracili bramkę z karnego, tuż przed końcem spotkania strzelili wyrównującego gola. Wynik 1-1 (0-1) pozwala mistrzom Polski zachować realne szanse na awans. Rewanż w Belgii odbędzie się w czwartek, 23 lutego o godz. 19.00.

Czekaj starał się naprawić poważny błąd Nuneza, który wyprowadzając piłkę z własnej połowy podał ją do zawodnika gości Yoni Buyensa. 20-letni środkowy obrońca Wisły sfaulował rywala, za co ujrzał czerwoną kartkę. Hiszpański sędzia David Fernandez Borbalan podyktował też karnego. Niezawodnym egzekutorem okazał się - w 28. minucie - Gohi Bi Cyriac.

Osłabiony zespół gospodarzy, wspierany dopingiem z górą 20 tysięcy kibiców, do samego końca starał się poprawić niekorzystny rezultat i w 88. minucie Cwetan Genkow wykorzystał dobre dośrodkowanie z wolnego Maora Meliksona.

Cwetan Genkow zdobywa bramkę dla Wisły                                                                           Fot. MCH/ZIS