W kwietniu Final Four Ligi Mistrzów siatkarzy w Krakowie!

Asseco Resovia Rzeszów będzie gospodarzem tegorocznego Final Four Ligi Mistrzów siatkarzy. Turniej zostanie zorganizowany 16 i 17 kwietnia w TAURON Arenie Kraków.

 

Decyzję ogłoszono w czwartek, 28 stycznia podczas losowania fazy play-off LM w siedzibie CEV w Luksemburgu.

- Cieszymy się, że kolejna wielka międzynarodowa impreza sportowa odbędzie się w Krakowie – powiedział Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. – Popieraliśmy starania Asseco Resovii o Final Four. W tej sprawie podpisaliśmy list intencyjny. Po oficjalnym potwierdzeniu przez klub decyzji CEV, przystąpimy do ustalania szczegółów współpracy Miasta i Asseco Resovii przy organizacji turnieju.

Przed rokiem siatkarze z Rzeszowa w Final Four w Berlinie pokonali najpierw PGE Skrę Bełchatów 3-0, a w meczu o 1. miejsce przegrali  z Zenitem Kazań 0-3.  

Już wtedy pojawił się pomysł zorganizowania przez Asseco Resovię Final Four w Polsce. Wybór padł na nowoczesną TAURON Arenę Kraków, gdzie mecze siatkówki może oglądać ponad 15 tysięcy widzów (w hali na Podpromiu w Rzeszowie jest tylko 4300 miejsc).  

Jako gospodarz, Asseco Resovia ma już zapewniony udział w kwietniowym wydarzeniu. W rywalizacji o pozostałe trzy miejsca nadal uczestniczą dwa inne polskie zespoły: PGE Skra Bełchatów i Lotos Trefl Sopot.

To piąty Final Four siatkarzy w naszym kraju. W 2002 roku Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle zorganizował turniej w Opolu, a w latach 2008, 2010, 2012 – Skra Bełchatów w Łodzi. 

Do tej pory żadnej polskiej drużynie nie udało się triumfować w Lidze Mistrzów, największym klubowym sukcesem pozostaje wciąż zdobycie przez siatkarzy Płomienia Milowice Pucharu Europy Mistrzów Krajowych w 1978 roku w Bazylei.

CEV (Europejska Konfederacja Siatkówki) w 2000 roku przekształciła PEMK w Ligę Mistrzów.  

Fot. ARM S.A.