W Krakowie znów wielkie święto biegania

Rekordowa liczba startujących, słoneczna pogoda, atmosfera wspaniałej sportowej rywalizacji. Ósma edycja Biegu Trzech Kopców potwierdziła jak wyjątkowa i atrakcyjna jest to impreza.

Na wystrzał z pistoletu Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego wyruszyło o w niedzielę, 5 października o godz. 10.30 spod Kopca Krakusa 2043 biegaczy. Aż tylu nie widzieliśmy wcześniej na blisko 13-kilomnetrowej trasie. Wszyscy dotarli do mety! Ostatni, co najmniej kwadrans przed wyznaczonym limitem czasu.

Na wzgórzu Sowiniec pod Kopcem Piłsudskiego odbierali nagrody, wręczane przez Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztofa Kowala oraz Zastępców Dyrektora ZIS Urszulę Filipowicz i Krzysztofa Dębowskiego.

Każdy otrzymał pamiątkowy medal, przygotowano dla biegaczy ciepły żurek oraz ciepłe i zimne napoje. Niektórzy już umawiali się na start w 1. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim, który odbędzie się za trzy tygodnie - 26 października.

Zwracała również uwagę duża liczba kibiców – na trasie i na mecie 8.B3K. Nie tylko rodziny i przyjaciele zawodników, ale także spacerujący nad Wisłą i w Lesie Wolskim wspierali biegaczy gorącym dopingiem.

 

Fot. MCH, PCH/ZIS